OKA Toplantısını Çorum'da Gerçekleştirdi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Şubat ayı toplantısı, OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Sayın İbrahim Halil ÇOMAKTEKİN’in başkanlığında yapıldı.

Ekonomi 25.02.2015, 17:25 25.02.2015, 17:36
OKA Toplantısını Çorum'da Gerçekleştirdi
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Şubat ayı toplantısı, OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi İbrahim Halil ÇOMAKTEKİN’in başkanlığında yapıldı.

Çorum Yatırım Destek Ofisi toplantı salonunda gerçekleştirilen Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Şubat ayı yönetim kurulu toplantısı; OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi İbrahim Halil ÇOMAKTEKİN, Çorum Valisi Ahmet KARA, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Tokat Valisi Cevdet CAN ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

OKA Yönetim Kurulu Başkanı Amasya Valisi İbrahim Halil ÇOMAKTEKİN toplantının açılışında yaptığı konuşmada, ’’Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgenin, sosyo-ekonomik gelişmesine katkıda bulunmak üzere çeşitli projeler ve faaliyetler yürütülüyor. Bu kapsamda özel sektörün kobi projeleri, belediye ve il özel idarelerinin turizm ve çevre altyapı projeleri, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da çeşitli projeleri destekleniyor.Bu günkü toplantımızda ajansın, bölgenin ve yönetim kurulunun gündemindeki konuların yanı sıra, Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş tarafından hazırlanan TR83 Bölgesinin potansiyel yatırım faaliyetleri raporu ile ilçeler düzeyinde Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi Analiz Çalışması'nın durum değerlendirmesini de yapacağız.’’dedi.

OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Sayın İbrahim Halil ÇOMAKTEKİN’in konuşmasının ardından Şubat ayı yönetim kurulu toplantısı gündemdeki maddelerin görüşülmesi ile devam etti.

Toplantıya ayrıca; Çorum Belediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ, OKA Genel Sekreteri Mevlüt ÖZEN ile diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Yorumlar (0)