Palandöken; Kredi Erteleme Kararı Olumlu

Kredi Erteleme Kararını Olumlu bulan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yapılan çalışmaların sonuç verdiğini belirtti.

Ekonomi 23.03.2020, 12:21
Palandöken; Kredi Erteleme Kararı Olumlu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptıkları çalışmaların sonuç verdiğini belirterek, Kredi Erteleme Kararını Olumlu bulduklarını söyledi.

Finansal istikranın korunması amacıyla bankaların kredi erteleme kararın esnaf ve ekonomi için sevindirici olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Korona virüsle mücadele kapsamında Halk Bankası’nın 31 Mart 2020’ye kadar taksit, faiz ve ana parasını ödeyemeyenlerin kredilerini erteleme kararı alması sevindirici. Esnafımızdan aldığımız görüşler doğrultusunda yaptığımız çalışmalar sonuç vermiştir. Bu kararı alarak piyasanın nabzını rahatlatan yetkililere tüm esnaf ve sanatkarlar camiası adına teşekkürlerimi iletiyorum. Bu arada özel bankaların da devletin 3 bankasını örnek alarak ertelemeye gitmesi çok önemli bir adım olacaktır” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)