Polisin emekli ikramiyesi iki katına çıkacak!

 2019 yılı bütçe mesaisinden sonra çalışmalar yeniden başlıyor. Polisin emekli ikramiyesi iki katına çıkacak!

Ekonomi 06.01.2019, 15:41
Polisin emekli ikramiyesi iki katına çıkacak!

TBMM Genel Kurulunda 71 maddelik Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi görüşülecek.

Emniyet Genel Müdürlüğündeki tüm memurlar POLSAN'a ortak olacak. Varlık finansmanı fonlarının sermaye piyasalarında yaptıkları işlemler nedeniyle elde ettiği gelir, banka ve sigorta muameleleri vergisinden istisna tutulacak.

Polislerin POLSAN'a üye olması zorunlu oldu. Böylece POLSAN'ın mali yapısı daha güçlü olacak ve polislerin emekli ikramiyesi de iki katına çıkacak. Düzenlemeyle polislerin, 120 bin lira olan emekli ikramiyeleri 200 bin liraya çıktı. Bununla birlikte polislere evlilik ve eğitim yardımı da yapılacak.

Görüşülecek Bazı Kanun Teklifleri de Şöyle:

- Devlet üniversitelerinin diş hekimliği fakültelerinin ilaç ve tıbbi malzeme alımlarına ilişkin borçları, Hazine ve Maliye Bakanlığından aktarılacak kaynakla ödenebilecek.

-KDV'nin iade uygulaması 2019 yılında da sürecek.

-Türk Akreditasyon Kurumu, uygunluk değerlendirme faaliyetlerini akredite edecek yetkili tek kurum olacak.

-Şalgam suyu, çeşnili ve aromalı/aromalandırılmış içme sütleri ile bebek ve devam sütü sayılan içeceklerden ÖTV alınmayacak.

Malullük ve yaşlılık ek ödeme dahil 1000 liradan az olamayacak.

-Yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde belirtilen süre içerisinde tutarları ödemeyen mükellefler, 2019 yılı Ocak ayı sonuna kadar yapmaları şartıyla yeniden yapılandırmadan yararlanmaya devam edecekler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
13°
açık