Ramazan pidesinin fiyatı açıklandı

İstanbul'da pide fiyatları belli oldu. 350 gramlık ramazan pidesi 1 lira 80 kuruştan satılacak. Aynı gramajdaki yumurtalı pidenin fiyatı ise 2 lira olarak belirlendi.

Ekonomi 02.06.2016, 18:32
Ramazan pidesinin fiyatı açıklandı

İstanbul Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği Başkanı Faik Yılmaz, düzenlediği basın toplantısıyla ramazan pidesi fiyatlarını açıkladı. 350 gramlık sade pidenin 1 lira 80 kuruşa satılacağını belirten Faik Yılmaz, aynı gramajdaki yumurtalı pidenin fiyatının ise 2 lira olacağını söyledi.

Pideye zam yapılmadığını vurgulayan Yılmaz " Geçen yıl 300 gramlık pide 1 lira 50 kuruştan satılıyordu. Bu yıl ise 50 gramlık artışla fiyat 1 lira 80 kuruş oldu." dedi,

İstanbullulara pideyi zamlı yedirmek istemediklerini belirten Faik Yılmaz, "Yasa gereği bütün illerde zamları birlikler belirliyor. Fırıncılar Odası, İstanbul Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nden yüzde 30'un üzerinde bir zam talep etti. Biz de yasa gereği kendilerinde girdi maliyetlerini istedik Ancak maalesef ulaştıramadılar. Yönetim Kurulu olarak 350 gram pidenin 1 lira 80 kuruştan verilmesini kararlaştırdık." şeklinde konuştu.

Fırıncılar Odası Başkanı'ının zam yapılmadığı gerekçesiyle toplantıya katılmadığını ifade eden Yılmaz, " Bize bağlı fırınlarda denetimleri yapacağız. Bütün fırınlarımızı denetleyeceğiz. 1 lira 80 kuruş üzerinde satma yetkileri yok. Ama İstanbul Ticaret Odası'na bağlı olan fırınların pide ve ekmekleri istedikleri fiyata satma haklarına sahipler." dedi. 
Yorumlar (0)