Alexa

Senetle Borç Para Alınan Yerler

Senetle borç para alınır mı? Darda kalan vatandaşlar merak ediyor. Peki Senetle borç para alınan yerler var mı?

Senetle Borç Para Alınan Yerler

Maddi anlamda hepimiz zor günler geçirmişizdir. Sadece kişilere borçtan öte bankaların kredi ve kredi kartı tuzaklarına da düşmüş olabiliriz. Bankalardaki bu sıkıntılı süreçler bizi iyice sıkıntıya sokmuş olabilir. Peki bu noktada ne yapmak gerekiyor ? Senetle borç para almak işe yarayabilir mi ? Senetle borç para alınan yerler nerelerdir ? Kuyumcular senetle borç para verir mi ? Tam da bu noktada senetle borç para alabilmek için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Senetle borç para almak deyince herkesin aklına hemen tefeciler geliyor. Aslına bakıldığında bankalar yasallaştırılmış tefecilerdir. Bankalar size verdikleri paraların daha fazlasını sizden ödemenizi ister. İnternet üzerinden senetle borç para verdiğini söyleyen şirketler de genel itibariyle dolandırıcı olduğundan bunlara güvenmemek en doğrusudur.

Senetle Borç Para Nerden Bulunur ?

Senetle borç para bulabileceğiniz yerlerin başında kuyumcular geliyor. Her kuyumcu bu işi yapmasa da bazı kuyumcular senet karşılığı altın ya da para verebiliyor. Bu yöntem yasal olmamakla birlikte suç da sayılmamaktadır. Geçmişten bu yana büyüklerimiz borçları ile ilgili yaşadıkları sıkıntılarda tanıdık bir kuyumcuya giderek sıkıntıyı çözmektedir. Tanıdıklar aracılığıyla ulaşabileceğiniz bir kuyumcu sizlere senetle altın ya da para ödemesi yapabilecektir. Fakat kuyumcudan aldığınız borç parayı da vadesinde ödemeye dikkat etmelisiniz.

Senetle Telefon Almak

Senetle borç para alamıyorsanız bunun alabileceğiniz bir telefonu satarak da paraya çevirebilirsiniz. Eğer elinize geçmesini istediğiniz para miktarı düşük bir meblağ ise fatura üzerine telefon alarak ya da senetle telefon alarak ve aldığınız telefonu sahibinden, letgo ya da başka birine satarak anlık olarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Senetle borç para almak yerine senetle eşya alıp onu satmak anlık nakit ihtiyacınızı kısa süreli de olsa gidermenize yardımcı olur. Hem de satın aldığınız cihazın ödemelerini aylık ve daha küçük taksitlerle ödeyebilir ve borcunuzu böylelikle uzun sürelere yaymış olabilirsiniz.

Senetle Eşya Almak

Senetle eşya almak da aynı telefon almak gibi taksitle ödemelerini yapabileceğiniz ve aynı zamanda anlık olarak para ihtiyacınızı giderebilecek yöntemlerden birisidir. Aldığınız eşyayı sosyal medya sitelerinde ya da başka birine anlık olarak satarsanız elinize geçen parayla kısa süreli de olsa bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Yine de belirtmekte fayda var ki senetle para alınan yerleri araştırırken dikkatli olmaya çalışın.

Kaynak : https://www.ahabuldum.com/senetle-borc-para-alinan-yerler-2019-temmuz-guncel/

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 15:43
YORUM EKLE