Alexa

Sıfır Faiz KOSGEB Destekleri 2019 Yılında Devam Ediyor mu?

Sıfır Faiz KOSGEB Destekleri 2019 Yılında Devam Ediyor mu?

Sıfır faiz KOSGEB destekleri geçen yıl milyonlarca kişi tarafından başvuruda bulunulan hem girişimciyi hem de esnafı destekleyen oldukça avantajlı bir kredi türü olarak öne çıkıyor. Sıfır faiz KOSGEB Destekleri , faydalanmak için kaçırmamanız gereken desteklerdir. İşte tüm detaylar…

Sıfır faiz KOSGEB kredisi detayları ve ödeme planı aşağıdaki gibidir:

-> İlk 1 Yıl Boyunca Ödeme Yok

-> Ödemeler her 3 aydan 3 aya ödenecek şekilde 3 yılda ödeniyor.

-> Teminat ihtiyacı olanlar ise KGF Esnaf kredisine başvuru yapabiliyor.

2018 yılı içerisinde yarım milyona yakın esnaf KOSGEB Sıfır Faiz kredisi için başvuru yaptı ve Bakanlık 461.167 esnafa toplam olarak 11.000.000.000 TL kredi ödemesi yaptı. Fakat her ne kadar KOSGEB söz konusu desteği vereceğini söylese de, bu kredi için bankalarla anlaşma yapılacağı için banka tarafından sunulan “kredi notu, kara liste v.s.” şartlarında taşınması gerekiyordu. Eğer Sıfır Faiz KOSGEB Kredisi 2019 yılında da uygulamaya alınırsa, yine aynı şartlar sunulacak.

Sıfır faiz KOSGEB kredisi uygulanmaya alındığında detaylar şu şekilde olacak:

Daha önce KOSGEB kredisinden ve hibesinden yararlanan 15.000 kişi hariç tutulacak. 2018 yılında 50.000 TL Sıfır faiz KOSGEB kredisi alanlar hariç tutulacak. Geçtiğimiz tüm sıfır faiz KOSGEB kredilerine başvuruda bulunup ardından ön onay alan esnaflardan, kredi notları ya da sicil sebebiyle bankalardan ret yanıtı alanlar tekrardan başvuru yapabilecek. Kredi sicil affı yasasıyla birlikte bankalara olan temerrüte düşen borçlarını ödeyen, yapılandıran esnaflarında faizsiz kredi almaları söz konusu olabilir.

Kaynak: KrediHaber24.com

YORUM EKLE

banner331