Şimdi Kafalarda Bir Soru; Bitcoin Düşer mi, Çıkar mı?

Bitcoin dünyası belirsizlik içinde yoluna devam ederken yatırımcılar tarafından bitcoin'in durumu merak ediliyor. Bitcoin çıkar mı, bitcoin düşer mi? Bitcoin'den zararı mı nasıl kurtaracağım? gibi sorulara cevap aranıyor.

Ekonomi 22.05.2021, 20:37
Şimdi Kafalarda Bir Soru; Bitcoin Düşer mi, Çıkar mı?

Bitcoin kısa zaman içerisinde yatırımcısına büyük paralar kazandırdı Gelen açıklamalar ardından Bitcoin’le beraber kripto paralar da geniş çapta etkilenerek kayıplara neden oldu. Şimdi bitcoin yatırımcıları zararlarını nasıl kapatacaklarını düşünüyor. Bitcoin bundan sonra çıkar mı, daha da düşer mi? merak ediliyor.

Önce Elon Musk, Bitcoin’i eleştirerek Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını askıya aldığını duyurdu ve ABD’de vergilendirme ve düzenlemeye ilişkin açıklamaların da etkisi ardından Çin’de finans ve ödeme kuruluşlarının kripto para ile açıklamaları piyasayı derinden etkiledi.

Bitcoin'deki düşüşte şubat ayında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklayan ve mart ayı itibarıyla Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye başlayan ABD’li otomotiv ve teknoloji şirketi Tesla'nın kurucusu ve üst yöneticisi Elon Musk'ın çevresel endişeleri gerekçe göstererek araç satışlarında Bitcoin ile ödemeyi askıya alması da etkili olmuştu.

SpaceX'in kurucu Elon Musk'un açıklamaları bir çok kripto para kullanıcısını endişeye düşürdü. Ekonomi piyasasını yakından takip eden yatırımcılar ise Doge, Bitcoin, Ethereum ne zaman yükseleceğini araştırmaya başladı.

Tesla CEO’su Musk, bugün yine oldukça dikkat çeken bir tweet ile gündeme geldi. Cumartesi günü Musk, itibari para yerine kripto para birimlerini desteklediğini açıkladı. Bitcoin fiyatı bu tweet’i takiben biraz yükseldi. 

Musk’ın kripto paralara olan inancı, 8 Mayıs’ta Dogecoin’i “paranın geleceği” ve “dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç” olarak adlandırdığı Saturday Night Live programında da gündeme gelmişti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)