Alexa

Şohoğlu, Enflasyonda ki Düşüş Devam Etmeli

TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, Ağustos ayı enflasyon rakamları ile ilgili düşüş trendinin devam etmesini olumlu bulduklarını belirtti.

Şohoğlu, Enflasyonda ki Düşüş Devam Etmeli

TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, "Dün açıklanan büyüme rakamlarıyla birlikte olumlu fakat beklenen hıza ulaşmamış bir iyileşme süreci gözlemliyoruz dedi. ‘

Şohoğlu, Uygulanacak yapısal reformlarla birlikte faiz oranlarında ve enflasyonda düşüş sağlanması gerekiyor. Kapasite kullanım oranlarının yüzde 75 seviyesinde seyrettiğini görüyoruz. Sanayinin gerilemede 10. ayı geride bıraktığı bir ekonomide, alınacak tedbirler ve yeni uygulamalarla Türkiye’nin enflasyon ve yüksek faiz ortamından hızlı bir şekilde kurtulması gerekiyor. Bu sürecin kalıcı hale gelmesi için yapısal reformların hızlı bir şekilde uygulamaya konması birinci önceliktir’ yorumunda bulundu.

TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, son olarak; ‘Açıklanan büyüme rakamlarında özel sektör yatırımlarının büyük oranda durmuş olması, yatırımcıların güven seviyesinin henüz istenilen düzeye ulaşmadığının göstergesi durumundadır. Yatırımları hayata geçirecek ve destekleyecek bir ortamın tesis edilebilmesi adına atılacak her adım bizim için son derece değerlidir.’ dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 02:15
YORUM EKLE