Alexa

Taksitle Ev Alma Fırsatları ile Ev Sahibi Olun!

Taksitle Ev Alma Fırsatları ile Ev Sahibi Olun!

Ev almak isteyenler tarafından oldukça sık başvurulan yol taksitli ev almanın iki yolu vardır: Gruplar halinde ev sahibi yapan faizsiz, masrafsız, taksitli ev satışı yapan firmalara başvuru yapılabilir ya da banka kredisi alınarak taksitler kira öder gibi bankaya ödenebilir. Her iki durumda da ev sahibi olmak isteyenler için taksit imkanları sunulmakta iken, her iki durumun da kendine göre avantajlı ve dezavantajlı kısımları bulunmaktadır.

Firmalardan Taksitle Ev Sahibi Olmak

Büyük emlak şirketleri, ev projelerini tamamladıktan sonra ev sahibi olmak isteyenler için kira öder gibi ev sahibi olma şansı tanımaktadır. Bu kapsamda kura ile belirlenen kişiler komisyon ödeyerek sisteme giriş yapmakta, komisyon haricinde herhangi bir ücret ödemeden ev sahibi olmaktadır. Verilen komisyon, yalnızca sisteme giriş için firmaya verilen bir ücrettir. Bu ücret ev için toplamda ödenmesi gereken miktara yansıtılmaz.

Ödeme gücü durumuna göre farklı sayılardaki kişilere sahip gruplara dahil olunur. Gruplardaki kişi sayısının artışına bağlı olarak ödenmesi gereken miktar düşer, vade sayısı artar. Gruptan her ay toplanan para ile bir kişi evine kavuşur. Bu bir kişi, her ay kura ile belirlenir ve ödemeler süresince oturmakta olduğu evinin kirasını ödemekten kurtulmuş olur. Bu şekilde çalışan şirketler Eminevim, Fuzulev ve Birevim’dir. Bu üç firma Türkiye’de imece usulü ile ev sahibi olma anlayışını yaygınlaştırdıktan sonra Kiptaş, Torunlar gibi inşaat sektörünün devleri de aynı uygulama ile insanları taksitli ev sahibi yapmaya devam etmiştir.

Banka Kredisi Ödeyerek Ev Sahibi Olun!

Taksitli ev almanın en bilindik yolu olan banka kredileri ile siz de ev sahibi olmanın tadını çıkaracaksınız. Ev sahibi olmak istediğiniz dönemde hayalinizdeki krediye uygun evi bulun ve banka kredinizi çekin. Eğer peşinat ödemek istemezseniz, ekspertizin önerdiği peşinat tutarı kadar kredi çekebilirsiniz. İkinci kredi ile peşinat tutarını ödeyerek peşinatsız, taksitli ev fırsatını yakalayın. Bunun yanında çekilecek banka kredisinden hemen sonra evin alınabilmesi de, aynı anda iki kira ödüyormuş gibi hem banka kredisi, hem oturulan evin kira bedelini ödeme zorluğundan sizi kurtarmaktadır.

YORUM EKLE