Alexa

Türkiye'den Reuters'a çok sert tepki!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Reuters'ta yer alan habere sert tepki gösterilerek, "Haber ivme finansman paketini karalama amacı taşımaktadır" denildi.

Türkiye'den Reuters'a çok sert tepki!

Reuters'ta yer alan habere sert tepki gösteren Hazine ve Maliye Bakanlığı, 'Haber ivme finansman paketini karalama amacı taşımaktadır' dedi.

İVME Finansman Paketi’nin tanıtım toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın katılımlarıyla İstanbul’da gerçekleşti.

Reuters tarafından aynı tarihte yayınlanan “Turkey to boost importers with another $4.9 billion package: Albayrak” haber, kamu bankaları tarafından sunulan İVME Finansman Paketi’ni kasıtlı olarak karalama amacı taşıdığı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde;

Haberde, Türkiye’nin ihracat potansiyeline ve yerli üretime çok önemli destek sağlayacak olan paketin ithalatı artıracağı yönünde olumsuz kanaat oluşturmaya çalışmaktadır. Bir süredir Türkiye ekonomisini doğrudan hedef alan haberlerle aleyhte algı oluşturma çabası içerisinde bulunmaktadır. Her fırsatta Türkiye ekonomisinin imajını zedeleme ve güveni sarsma gibi amaçlarla kasıtlı bir ajanda yürüten ilgili haber ajansının tutumu, tarafsız yayıncılık ilkeleriyle örtüşmemektedir.

Türkiye’nin ekonomisini doğrudan hedef alan bu anlayışa karşı gerekli tüm hukuki haklar saklı tutulacaktır.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 01:43
YORUM EKLE