Yem Pahalandı; Üreticiler Zor Durumda

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Veli Emiroğlu, son dönemlerde hızla artan yem fiyatları nedeniyle zor duruma düştüklerini söyledi.

Ekonomi 25.04.2022, 00:47 25.04.2022, 01:25
Yem Pahalandı; Üreticiler Zor Durumda

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Veli Emiroğlu, HİBYA muhabirine yaptıkları açıklamada, son dönemlerde hızla artan yem fiyatları nedeniyle zor duruma düştüklerini belirtti.

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan emiroğlu, yem fiyatlarındaki artışla başa çıkamayınca, çareyi hayvanlarını her gün yüklediği kamyonetiyle boş arsa ve bahçelerdeki otluk alanlara götürüp, getirmekte buldu.

İlçede 2017 yılından bu yana küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Veli Emiroğlu, son dönemde artan yem fiyatları nedeniyle zor duruma düştü.

Emiroğlu'nun aklına, baharın gelişiyle boş arsa, arazi ve bahçelerde doğal yetişen otlarla hayvanlarının besin ihtiyacını gidermek geldi. Araştırmaları sonucunda bulunduğu yerden yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki bir tanıdığının arsasını belirleyen Emiroğlu, aldığı izinin ardından, hayvanlarını her sabah kamyonetine yükleyip buraya götürüyor, akşam ise yeniden ağıla dönüyor.

HİBYA muhabirine konuşan Emiroğlu, ufak tefek alım satım işleri yaptığını, bu yıl bayağı zorlanmaya başladığını söyledi.

Yem fiyatlarındaki yükselişin bellerini büktüğünü dile getiren Emiroğlu, ''Girdiler, canımızı yakmıyor değil. Bu işi sevdiğimiz ve baba mesleği olduğu için, çeşitli işler yaptıktan sonra yine bu alana döndüm. Fakat zorlanmaktan öte gidemiyoruz.'' dedi.

Kaynak: HİBYA

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)