Alexa

Yeterli miktarda mal stoğu bulunuyor...

TÜSPAF Başkanı Mehmet Çakman, İstanbul'a Türkiye'nin her yerinden sebze meyve geldiğini belirterek, meyve ve sebze tedariki konusunda hiçbir sıkıntı yaratmadığını söyledi.

Yeterli miktarda mal stoğu bulunuyor...
 Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu (TÜSPAF) Başkanı Mehmet Çakman, Alanya'da nakliyecilerin protesto amacıyla İstanbul'a dört gün boyunca meyve ve sebze taşımamasına ilişkin, "İstanbul'da meyve ve sebze fiyatlarının bu nedenle artması söz konusu değil. İstanbul'a Türkiye'nin her yerinden meyve ve sebze geliyor zaten. Bu nedenle hiçbir sıkıntı yok ve fiyatlar da artmayacak. İstanbul'da yeterince mal var" dedi. 

Çakman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düzenlenen eylemin İstanbul'da meyve ve sebze tedariki konusunda hiçbir sıkıntı yaratmadığını söyledi. 

İstanbul'da yeterince meyve ve sebze bulunduğuna işaret eden Çakman, "Esnaf arkadaşlarımız, müşterisini asla malsız bırakmayacak. Bu nedenle büyütülecek bir durum yok. İstanbul'da ticaret yapan arkadaşlarımızın yeterli miktarda mal stoğu bulunuyor. Zaten kendi araçları da var. Bu nedenle yapılan eylemin meyve ve sebze konusunda bir sıkıntı yaratması söz konusu değil" diye konuştu.

"Yeterli miktarda mal var ve İstanbullu vatandaşlarımızın endişe etmesine gerek yok" diyen Çakman, "Nakliyecilerin protestosu nedeniyle spekülatif bir durum oluşturulmaya çalışılıyor ancak İstanbul'da meyve ve sebze fiyatlarının bu nedenle artması söz konusu değil. İstanbul'a Türkiye'nin her yerinden meyve ve sebze geliyor zaten. Bu nedenle hiçbir sıkıntı yok ve fiyatlar da artmayacak. İstanbul'da yeterince mal var, kimse endişe etmesin" ifadesini kullandı.

Alanya'da nakliyeciler, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 06.00-10.00 ve 16.00-22.00 saatlerinde geçiş yasağına tepki göstermek amacıyla 27-30 Ocak tarihlerinde yapacaklarını bildirdikleri kontak kapatma eylemine, sabah saatlerinden itibaren başlamıştı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 21:22
YORUM EKLE