Alexa

Ziraat Bankası kredi faiz oranları ne kadar oldu

Ziraat Bankası faiz oranlarını indirdi. Ziraat Bankası, 500 bine kadar olan konut kredilerine yönelik faiz oranlarını azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekti.

Ziraat Bankası kredi faiz oranları ne kadar oldu

Kredi faiz oranlarıyla ilgili geleşmeler devam ederken Ziraat Bankası, tutarı 500 bine kadar olan konut kredilerine yönelik faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekti. Buna göre faizlerini aylık yüzde 0,99 olarak belirledi.

Bugünden geçerli olmak üzere konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşüren Ziraat Bankasından yapılan açıklamaya göre, banka bugünden geçerli olmak üzere, tutarı 500 bine kadar konut kredilerine yönelik faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek aylık yüzde 0,99'a indirdi.

Öte yandan 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konutlar için kredi kullanılması halinde, azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1,39 olarak belirlendi.

Kredili çalışan konut sektörü firmaları, Ziraat Bankası ile anlaşmaları halinde katkı payı ödeyerek daha uygun faiz oranları ile müşterilerine kredi kullanma imkanı sağlayabilecek.

Tüketici kredisi faiz oranlarını da düşüren Ziraat Bankası, azami 60 ay vade için maaş müşterilerine yüzde 1,49'dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59'dan tüketici kredisi kullandıracak.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 13:51
YORUM EKLE