Alexa

Ziraat Bankası'ndan Rekor!

Ziraat Bankası 2 gün içerisinde 7 milyon kişiye 8,3 milyar TL'lik ödeme gerçekleştirdi. Banka, 15,5 milyon müşteri işlemiyle de rekor kırdı.

Ziraat Bankası'ndan Rekor!

Ziraat Bankası rekor seviyede işlem yaparak 2 günde tüm kanallardan yaklaşık 15,5 milyon müşteri işlemi gerçekleştirildi

Bankacılık Operasyonları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş, Kurban Bayramı öncesinde de son 2 gün içerisinde yaklaşık 7 milyon vatandaşa emekli ikramiye ödediklerini, kamu maaş çalışanı ödemeleri ve öğrenci burs ödemeleri ile birlikte 8,3 milyar TL ödeme yaptıklarını belirterek,bu kanaldaki aktif müşteri sayısının 8 milyon adede yaklaştığını da belirtti.

Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kırbaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kurban bayramı öncesinde de son 2 gün içerisinde yaklaşık 7 milyon vatandaşımıza emekli ikramiye ödemeleri, kamu maaş çalışanı ödemeleri ve öğrenci burs ödemeleri olmak üzere 8,3 milyar TL ödeme gerçekleştirdik. Bu süre içerisinde gerçekleştirilen ödeme ve işlem sayıları Ziraat Bankası’nın operasyonel süreç yönetimi ve kabiliyetinin neticesidir.” dedi.

Konut kredilerinde faiz oranının yüzde 0,99’a düşmesinin etkisiyle birlikte, şubelerde oluşan yoğun talebin de karşılanmasına devam edildiğini ifade eden Kırbaş açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Devletimizin emeklilere sunduğu güzel bir imkan olarak devam eden bayram öncesi emekli ikramiye ödemelerine ve ayın 15’i yerine erkene çekilerek 9 Ağustosa alınan kamu çalışanı maaş ödemelerine perşembe gecesinin ilk dakikalarından itibaren başladık. Müşterilerimizin bayram öncesi nakit ihtiyaçlarının zamanında karşılanabilmesine yönelik tüm planlamalar günler öncesinde tamamlandı. Yaptığımız yoğunluk yönetimi planlaması ile tüm kanalların efektif kullanımı sağlandı. Çalışma arkadaşlarımızın da özverileri ile geçen bayram öncesi olduğu gibi bu bayram öncesi de müşteri memnuniyetinden ödün vermeden başarılı bir yoğunluk yönetimi gerçekleştirilmiştir.”

Ziraat Bankası’ndan maaş alan emekli ve kamu çalışanlarının muhtemel şube yoğunluklarından etkilenmemeleri amacıyla, ödemeler süresince şubelerin yaklaşık saat 08.00’dan itibaren faaliyete başladığını aktararak, Kırbaş, emekli ikramiye ve kamu çalışanı maaş ödeme takvimi ve erken açılacak şubeler hakkında müşterilerinin internet, sosyal medya ve SMS gibi iletişim kanalları üzerinden bilgilendirildiğini söyledi.

İkramiye ve kamu çalışan maaş ödemelerinin gerçekleştiği 8-9 Ağustos tarihlerinde tüm kanallarımızda yaklaşık 15,5 milyon adet müşteri işlemi gerçekleştirilirken, bunun 2 milyon adedini şube kanalını tercih eden müşteri işlemleri oluşturduğunu ifade eden Kırbaş,

“ATM’lerimizden 2 gün içinde 6,7 milyon adet işlem gerçekleştirildi. Burada sadece Bankamız müşterilerine hizmet etmekle kalmayarak, ATM’lerimizden ücretsiz para çekme imkanına sahip Ortak ATM Platformu’na dahil Kamu ve Kamu Katılım Bankaları müşterileri de hizmet kalitemizden faydalanma imkanı buldular. Müşterilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri, gün içinde fazla beklemeden işlemlerini tamamlayabilmeleri amacıyla 8-9 Ağustos tarihlerinde devreye aldığımız şubelerin erken açılması uygulamasına Kurban Bayramı sonrasında da 15 Ağustos Perşembe ve 19 Ağustos Pazartesi günleri de devam edeceğiz.” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE