Alexa

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Bakırköy'de Kutlandı

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı tüm Türkiye'de coşkuyla kutlandı. Binlerce işçi ve emekçinin buluştuğu Bakırköy'de de 1 Mayıs kutlama programı hareketli geçti.

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Bakırköy'de Kutlandı

İstanbul Valiliği tarafından 1 Mayıs kutlamalarının Bakırköy'de yapılacağı yönündeki karar vermesinin ardından Taksim ve çevresinde alınan güvenlik önlemleri gece boyunca sürdü. Bakırköy Pazar Alanı'nda gerçekleştirilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına binlerce insan katıldı.

1 Mayıs kutlamalarına, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve diğer pek çok belediye başkanının yanı sıra birçok siyasi partinin, sendikaların, sivil toplum kuruluşları ve temsilcileri katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu eşiyle geldiği mitingte alanında yaptığı konuşmada, "Emekçi kardeşlerim alın terinizin, bileğinizin bayramı kutlu olsun. Sizlerle bir arada olmaktan ötürü çok mutluyum. 1 Mayıs'ın tadını almış bir kardeşinizim. İnşallah şehrimizde 1 Mayıs'ı doya doya özgürce, mutlu bir biçimde, hep birlikte bir arada olduğumuz günlerde kutlamak dileğiyle. Hepinizi çok seviyorum." dedi.

Kutlamalara katılan gruplar alanda renkli görüntüler oluşturdu. Etkinlik türkülerle ve halaylarla devam etti. Şişli ve Beşiktaş'tan Taksim Meydanı'na yürümek isteyen gruplara, polis ekiplerince müdahalede bulunuldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 1 Mayıs 'Emek ve Dayanışma Günü' nedeniyle Beşiktaş'ta 55, Şişli'de 38, Beyoğlu'nda 29, Kağıthane'de 4 ve Bakırköy'de 1 kişiyi gözaltına aldı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325