12 Eylül Darbesinin Yıl Dönümünde Aksaçlılar’dan Açıklama

Aksaçlılar Genel Başkanı Ahmet Bereket, 12 eylül yıldönümü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı. 12 Eylül 1980 Türkiye’nin karanlık günlerinin başlangıcı olduğunu söyledi.

Güncel 11.09.2022, 22:13 11.09.2022, 23:13
12 Eylül Darbesinin Yıl Dönümünde Aksaçlılar’dan Açıklama

12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklamada bulunan Aksaçlılar Genel Başkanı Ahmet Bereket, 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 42 yıl geçtiğini, 12 Eylül 1980 Türkiye’nin karanlık günlerinin başlangıcı olan o kara günde 50 bin kişinin göz altına alındığını,1 milyon 683 bin kişinin fişlendiğini, 50 kişinin idam edildiğini 171 kişinin işkenceden dolayı öldüğünü belirtti.

BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARDI" cümlesi..

Hiç unutamadığımız ve hala bir utanç abidesi olarak darbecilerin üzerine yapışan Darbenin içerideki bir numaralı lideri Kenan Evren’in “Darbe için Şartların oluşmasını bekledik” sözünü hatırlatan Ahmet Bereket, "Asıl darbenin mimarı olan emperyalist güçlerin en önemli temsilcisi olan dönemin ABD Başkanı Carter'a Ankara'daki Amerikan diplomatik kaynaklarından geçilen "BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARDI" cümlesi nasıl bir oyunla karşı karşıya kaldığımızı en net biçimde ifade etmektedir." dedi.

Onlar ülkü devleri olarak tarihteki yerlerini aldılar

Aksaçlılar Genel Başkanı Ahmet Bereket yazılı basın açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Tek suçları Vatanını ve milletini sevmek olan, minarelerimizde okunan ezanlar susmasın, gönderlerimizde dalgalanan Al yıldızlı al bayrak inmesin, Cennet Vatanımız bölünmesin diyen ve 12 eylül  darbecilerince bu söylem ve bun yöndeki eylemleri suç sayılan Ülkücü hareketin mensupları, sözde yargılandıkları mahkemelerde, zulmün, haksızlıkların, adaletsizliklerin , gördükleri işkenceler  ve aldıkları idam cezaları ile hakka yürüyüşleriyle ölümsüzleşen ülkü devleri olarak tarihteki yerlerini aldılar. 

Ülkü Devlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad  ediyorum

Bu kara günün yıldönümü vesilesiyle, Başta Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ, 21. Yüzyılın son Alperen 'o Şehit lider Muhsin YAZICIOĞLU olmak üzere 12 Eylül Darbesi sonucu, idam edilen ve Vatan haini terörist, militan katillerin saldırıları sonucu Şehadete ulaşmış binlerce Ülkücü Şehitlerimizi, Taş Medreselerde solan 'Ülkü Devlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad  ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet efendimize komşu olsunlar

Yorumlar (0)