Alexa

17 Bin Mahkum İSMEK'ten Yararlandı

Çeşitli suçlardan dolayı Cezaevlerinde bulunan hükümlülerden 17 bin Mahkum çeşitli branşlarda eğitim veren İSMEK'ten yararlandı.

17 Bin Mahkum İSMEK'ten Yararlandı
banner327

2002 yılından bu yana eğitim verilen cezaevi ve tutukevlerinden bugüne kadar 17 bin 603 mahkûm sertifika aldı.

Önceki günlerde Sezen Aksu’nun kendisine yaptığı “Çilehaneyi verimhaneye çevir" öğüdünü eğitimler ile tuttuğunu açıklayan Deniz Seki, İSMEK’in cezaevinde verdiği eğitimlerin ne kadar önemli olduğunu da gösterdi.

Bilgisayar kullanımı, İngilizce, yemek, bilgisayar işletmenliği, cam süs eşya yapımı, kuaförlük, resim, ebru gibi daha pek çok branşta eğitim alan hükümlüler, cezaları bittikten sonra iş hayatlarında meslek sahibi olabilecekler. Bu güne kadar 17 bin 603 mahkûm ve tutukluya eğitim hizmeti veren İSMEK, bu yıl da  Esenler Metris Cezaevi, Kartal Cezaevi, Maltepe Çocuk Tutukevi, Silivri Cezaevi, Ümraniye Cezaevi, Üsküdar Paşakapısı Cezaevi, Bakırköy Kadın ve Çocuk İnfaz Kurumu olmak üzere toplam 1515 mahkûma eğitim vermeye devam ediyor.


Deniz Seki'nin Sezen Aksu'ya Gönderdiği Mektup:


Tahliyesine sayılı günler kalan Deniz Seki’nin Sezen Aksu’ya gönderdiği bir mektup ise İSMEK cezaevi eğitimlerinin önemini gösterdi.  Seki; cezası açıklandıktan sonra Sezen Aksu’nun kendisine gönderdiği bir mektupta ‘‘Dik durup çilehaneyi verimhaneye çevir” nasihatini işte bu eğitimlerle tuttuğunu açıkladı.

Deniz Seki, Bakırköy Kadın ve Çocuk Ceza İnfaz Kurumu’nda çok sayıda kursa katılıp ve bu eğitimleri başarıyla tamamladıktan sonra,  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve İSMEK’in kendisine verdiği sertifikaları, bir teşekkür mektubu ile birlikte Sezen Aksu'ya yolladı. Seki İSMEK’ten “Aşçı Çıraklığı” ve “Aerobik” eğitimleri aldı.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 17:40
YORUM EKLE