"18 Dilde Devletimizin Yanındayız" Mesajı

​​​​​​​Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ABD'nin doğrudan Türkiye'nin ekonomisini hedef alması nedeniyle 11 dilde "Devletimizin yanındayız" mesajı verdi.

Güncel 12.08.2018, 19:45 12.08.2018, 22:19
"18 Dilde Devletimizin Yanındayız" Mesajı

ABD tarafından Ülke ekonomisini hedef alan yaptırımlara karşı, tüm dünyaya 11 dilde devletimizin yanındayız mesajı veren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Türkiye’ye karşı yapılmak istenen etik ve hukuk dışı uygulamalara karşı devletimize ve hükümetimize destek çağrısında bulundu.

Ticaret diplomasisi vizyonuyla yurt içinde 84, yurt dışında 74 ülke, 206 farklı noktada hizmet veren, Türkiye’nin en yaygın Sivil Toplum Kuruluşu MÜSİAD, Türkiye üzerinde oynanan ve doğrudan ülke ekonomisini hedef alan siyasi ve ekonomik yaptırımlara karşı 18 dilde basın açıklaması yparak, "Dik ve kararlı duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz." dedi.

MÜSİAD'tar 18 Dil Üzerinden Dünyaya Mesaj 

MÜSİAD, Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, İspanyolca, Malayca, Japonca, Felemenkçe, Rusça, Gürcüce, Romence, Yunanca, Bulgarca, Makedonca, Boşnakça, Sırpça, Arnavutça ve Hausa dili üzerinden 18 dilde tüm dünyaya mesaj verdi. Yurt dışında bulunan teşkilatları üzerinden Türkiye’ye karşı yapılmak istenen etik ve hukuk dışı uygulamalara karşı devletimize ve hükümetimize destek çağrısında bulunan MÜSİAD, Her türlü yaptırım ve baskılara rağmen seçilmiş meşru hükümetin yanında yer alacaklarının altını çizerek birlik beraberlik mesajı verdi.

"Devletimize ve halkımıza güvenimiz tamdır. "

“MÜSİAD olarak son dönemde ülkemizin maruz kaldığı, hiçbir ekonomik kaide ile açıklanmayan etik dışı siyasi oyunları en ağır şekilde kınıyoruz. Çıktığımız uzun yolda, milli ekonomi modelimizi hedef alan tüm saldırılara karşı, sonucu ne olursa olsun Sayın Devlet Başkanımızın ve ekonomi yönetimimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu beyan ederiz. Bu ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz. Dik ve kararlı duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz. Zor zamanlarda kenetlenmeyi bilen halkımız, alt edilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterecektir. Bu hususta devletimize ve halkımıza güvenimiz tamdır. Türkiye’nin en geniş tabanlı sermaye kuruluşu olarak MÜSİAD, bu mücadelede üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazırdır. Cenab-ı Allah doğruların yanındadır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)