19 Mayıs Fener Alayı İle Taçlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Manisa sokakları fener alayı ile aydınlandı.

Güncel 20.05.2022, 11:03
19 Mayıs Fener Alayı İle Taçlandı

Manisalılar 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ile kutladı.

Sultan Cami'nden başlayan ve Cumhuriyet Meydanı'na kadar devam eden fener alayına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, MHP İl Başkanı Murat Öner, Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, Manisa Kent Konseyi Başkanı Ahmet Karadağ, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ'de görevli Daire Başkanları, İlçe Belediye Başkan Yardımcıları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve üyeleri, Oda ve Dernek Başkanları, Kurum Müdürleri ile çok sayıda Manisalı katıldı.

Yüzlerce Manisalı Marşlar Eşliğinde Yürüdü

Ellerinde Türk Bayrakları ve fenerlerle Sultan Camii’nden Cumhuriyet meydanına kadar marşlar eşliğinde yürüyen Manisalılar renkli görüntüler oluşturdu. Yürüyüşü evlerinin balkonlarından takip eden çok sayıda Manisalı da, yürüyüşe katılanları selamladı. Yüzlerce Manisalının Türk bayrakları ve meşalelerle yürüdüğü fener alayı, Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)