19 MAYIS KUTLAMALARI SPOR ŞENLİĞİ İLE BAŞLADI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kuşadası’nda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Güncel 17.05.2016, 19:34
19 MAYIS KUTLAMALARI SPOR ŞENLİĞİ İLE BAŞLADI
Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Belediyespor tarafından 16-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Spor Şenliği ile başlayan 19 Mayıs kutlamaları, Gençlik Korteji ve çeşitli konserlerle sürecek.

19 Mayıs kutlamaları, Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Belediyespor tarafından düzenlenen Spor Şenliği ile başladı. İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda düzenlenen Spor Şenliği kapsamında sokak basketbolu ve plaj voleybolu turnuvaları sürerken resmi kutlamalar, 19 Mayıs Perşembe günü saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saat 10.00’da düzenlenecek tören programı ile başlayacak. Konuşmaların ardından Atatürk’ün Gençliğe Hitabı ile Gençliğin Ata’ya cevabının okunması ile sürecek olan 19 Mayıs töreni halk oyunları gösterileri ve su sporları kulüplerinin final gösterileri ile devam edecek. Gün içerisinde de spor kulüpleri Kuşadası’nın farklı noktalarında gösteri yapacaklar.

GENÇLİK KORTEJİ ve KONSERİ


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları akşam saatlerinde Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Gençlik Korteji ile sürecek. Kortej yürüyüşü saat 19.00’da Kısmet Otel Kavşağı’ndan başlayacak. Kuşadası Belediyesi tarafından organize edilen kutlamalar, İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda saat 20.00’da perküsyon şov, dans gösterileri, DJ ve karaoke gibi eğlenceli etkinliklerin ardından saat 21.00’da Efes Bandosu’nun vereceği Gençlik Konseri ile son bulacak.
Yorumlar (0)