5 kulüp çalışanı dahil 11 kişinin sonucu pozitif çıktı

Beşiktaş, Kasımpaşa ve Erzurumspor’dan gelen pozitif vaka haberleri endişe yarattı. Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, “4 futbolcu, bir teknik heyet üyesi, diyetisyen ve 5 kulüp çalışanı dahil 11 kişinin sonucu pozitif çıktığını söyledi.

Güncel 14.05.2020, 20:53 14.05.2020, 20:59
5 kulüp çalışanı dahil 11 kişinin sonucu pozitif çıktı

RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası yayınına bağlanan Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, “4 futbolcu, bir teknik heyet üyesi, diyetisyen ve 5 kulüp çalışanı dahil 11 kişinin sonucu pozitif çıktı. Bu sadece futbolu ilgilendiren bir konu değil burada yapılacak bir yanlışın belki de ülkemize çok ciddi bedelleri olabilir. Futbol hem ülkemiz ekonomisi hem de dünya ekonomisi için çok önemlidir. Ama yaşam futboldan daha önemlidir” dedi.

Üneş, canlı yayında yaşadıklarını şöyle aktardı:

“8 Mayıs’ta takımımızı toplamıştık, ilk antrenman öncesi korona testi yaptırmıştık. Negatif çıkanlar vardı. İlk Sağlık Müdürü ve kulübümüzün sağlık çalışanları ikinci testlerin mutlaka yapılması gerektiğini ve 6. Günün önemli olduğunu söylemişlerdi. Çarşamba günü ben dahil 83 kişiye test yaptırdık 11 kişi pozitif, 12 kişi de sarı diye adlandırılan tedbirli dendi. 14 Gün boyunca kulübümüz ve tesisimiz kapalı olacak. 3 Ay futbola ara verdikten sonra 15 gün antrenman yapıp sahaya çıkmaz zor.”

Atilla Güner’in “Korona teşhisi konan futbolcularınıza oynayalım mı oynamayalım mı diye sorsak ne cevap verirler?” sorusunu ise Üneş şöyle cevapladı:

“Geç kalınmış bir soru. Sadece futbolculara değil, teknik anlamda sorumlu olan başta Şenol hocam olmak üzere Fatih Terim’e birçok hocaya sorulması lazım. Furbolun en önemli paydaşları sahada mücadele eden onlar. En büyük riski onlar taşıyorlar. Bugüne kadar bize böyle bir soru sorulmadı. Bu süreci çok iyi yönettikleri için devletimizle gurur duyuyoruz. Biz futbol yöneticileri olarak eğer bilim kurulu ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri futbol oynamaya elverişli bir ortam var derler ise çıkıp bu işin takvimini konuşabiliriz. Pandemi ile ilgili bilgi sahibi insanların konuşması lazım çünkü çok hassas bir konu. Bu sadece futbolu ilgilendiren bir konu değil burada yapılacak bir yanlış belki de ülkemize çok ciddi bedelleri olabilir. Futbol hem ülkemiz ekonomisi hem de dünya ekonomisi için çok önemlidir. Yaşam futboldan daha önemlidir’’.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)