50 Yıllık Cezası Bulunan Firari Yakalandı

Yargılandığı 13 ayrı dosyadan kesinleşmiş 50 yıllık cezası bulunan Destan Akalın polis tarafından yakalandı.

Güncel 05.02.2017, 01:30 05.02.2017, 02:08
50 Yıllık Cezası Bulunan Firari Yakalandı

13 ayrı dosyadan kesinleşmiş 50 yıllık cezası bulunan Destan Akalın, kısa süre önce cezaevinden firar etmişti. Firari Akalın,Kuşadası'nda ele geçirildi.

KAÇAK KİMLİK KONTROLÜNDEN GEÇEMEDİ

Bilgi şöyle: Kuşadası-Söke karayolu üzerindeki Yavansu Mahallesi’ndeki kontrol noktasında uygulama yapan Kuşadası Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şüphe üzerine 20 B 7710 plakalı bir özel otomobili durdurdu. Polis, araçta arama yaptı.içerisindeki şahısların kimlik kontrollerini gerçekleştiren polis ekipleri, üzerinde kimlik kartı bulunmayan bir şahısın durumundan şüphelendi. “ Kimliğim yok, ancak T.C. numarasını vereyim “ diyen zanlının tutarsız davranışlar sergilemesi üzerine şahsı sorgulayan polis ekipleri, kimlik kartı olmayan kişinin cezaevi firarisi Destan Akalın olduğunu tespit etti.

FİRARİ TEKRAR CEZAEVİNE KONULDU

Üzerinden küçük cam şişe ve tükenmez kalem kapağı içinde kristal tabir edilen uyuşturucu madde de çıkan Destan Akalın ile detaylı bir araştırma yapan ekipler, uyuşturucu ticareti yapmak, hırsızlık ve cezaevinden firar etmek suçlarını içeren 13 ayrı dosyadan kesinleşmiş 50 yıl hapis cezası bulunduğunu ve kısa bir süre önce de tutuklu bulunduğu cezaevinden firar ettiğini belirledi. Gözaltına alınan Destan Akalın, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak, tekrar cezaevine konuldu.

 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)