70 Yıllık Yurtsuzluk: Filistinli Mülteciler ve Geri Dönüş Hakkı Paneli

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi tarafından, 1948’den bu yana devam eden işgale ve zorla yerinden edilmelere karşı Filistinli mültecilerin sesini duyurmak ve geri dönüş haklarına dikkat çekmek amacıyla “70 Yıllık Yurtsuzluk” adlı bir kampanya yürütülüyor.

Güncel 20.06.2019, 16:38 20.06.2019, 16:43
70 Yıllık Yurtsuzluk: Filistinli Mülteciler ve Geri Dönüş Hakkı Paneli

1948’den bu yana devam eden işgale ve zorla yerinden edilmelere karşı Filistinli mültecilerin sesini duyurmak ve geri dönüş haklarına dikkat çekmek amacıyla “70 Yıllık Yurtsuzluk” adlı bir kampanya yürüten Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi tarafından panel düzenleniyor.

Kadir Has Üniversitesi kampanyanın detaylarını paylaşmak için 21 Haziran Cuma günü “70 Yıllık Yurtsuzluk: Filistinli Mülteciler ve Geri Dönüş Hakkı Paneli” düzenleyecek.

“Uluslararası hukukta Filistinlilerin geri dönüş hakkı” konusu ile başlayacak panel, “Mülteci bir fotoğrafçının gözünden Filistin” ve “Cebeliye’den Balata’ya Şatilla’dan Yarmuk’a: Geri dönüş mümkün mü? konularıyla devam edecek.

21 Haziran Cuma günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşecek “70 Yıllık Yurtsuzluk: Filistinli Mülteciler ve Geri Dönüş Hakkı Paneli”ne vatandaşlarda davet edildi.

Yorumlar (0)