Alexa

Abdullah Şevki kitabına Ödül Vermişler! Yazar Serbest Bırakıldı

Türkiye gündemine bomba gibi düşen Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki'nin tutuklama kararı ardından tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu arada Abdullah Şevki Yurtvermez serbest bırakıldı.

Abdullah Şevki kitabına Ödül Vermişler! Yazar Serbest Bırakıldı

Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki kitapta yer alan ve 'pedofili' içeren ifadeler nedeniyle kamuoyunda büyük tepki topladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan suç duyurusu üzerine, Abdullah Şevki hakkında, kaleme aldığı kitapta yer alan müstehcen ifadeler nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Türk Ceza Kanunu'nun 226. maddesi uyarınca "soruşturma başlatmıştı. Bu soruşturma kapsamında Abdullah Şevki'nin gözaltına alındı.

yazdığı kitapla Deprem Yaratan yazar Abdullah Şevki Yurtvermez ile kitabın yayıncısı Alaattin Topçu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Abdullah Şevki, 2005 yılında Zümrüt Apartmanı kitabında yer alan bir öykü ile Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması'nda ödül kazandı.

Yazarın, Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması’nda, ''Uzak Bir Ülkeye Sevişmeye Giden Kadının Hikâyesi'' isimli öyküsü ile ödülüne değer görüldüğü ortaya çıktı.

Adına öykü ödülü verilen Ümit Kaftancıoğlu ise CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun eşi Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu'nun babası olma özelliği taşıyor. Canan Kaftancıoğlu, kayınpederi adına düzenlenen Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesinde de yer alıyor. 

KAYNAK: SÜPERHABER

Abdullah Şevki Yurtvermez'in verdiği ifadede ortaya çıktı. Yazar, ABD'de yaygın olduğunu belirttiği 'kirli gerçeklik' akımına göre kitabı yazdığını ve edebi eser ortaya koymaya çalıştığını söyledi.

Kitaptan 500 tane basıldığını ve tamamının satıldığını, kendisinde tek kitap bulunduğunu ve buna da polisin el koyduğunu belirten Abdullah Şevki, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bandrol için başvuru yapıldığını, suç unsuru bulunması halinde bandrol verilmeyeceğini söylediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 22:01
YORUM EKLE