Adaletin Sesi Kadınlar

Ankara Barosu'nun ilk kadın başkanı Avukat Sema Aksoy, tecrübelerini ve temsil ettiği kadınları, kadınların gücünü MAG okurları için anlattı.

Güncel 16.11.2020, 11:31 16.11.2020, 11:42
Adaletin Sesi Kadınlar

Ankara Barosu’nda ilk kadın baro başkanı unvanına sahip olan başarılı Avukat Sema Aksoy, kadının hukuk dünyasındaki yerini ve kadınlar için yürüttüğü Gelincik Projesini anlattı. Aksoy, “Hukuk, bizlerin birey olarak toplum içinde varlığımızı devam ettirmemizi sağlayan şeydir”

“Genç hukukçuların umutlarını muhafaza etmekten asla vazgeçmesinler”

Meslek hayatındaki başarıları ile isminden söz ettiren Sema Aksoy kadın ve erkek eşitliği ile ilgili şunları söyledi: “Anayasamızda her ne kadar kadın erkek eşitliği temel Kabul edilse de ne yazık ki ülkemizde toplumsal yaşam içinde kadın ve erkeğin eşit olduğundan bahsetmek mümkün olmamaktadır” Kadınları sosyal ve ekonomik hayatın, demokrasinin itici gücü olarak tanımlayan Aksoy, “Diliyorum kadınlarımız, siyasette, idari kadrolarda ve çalışma hayatında hak ettikleri yeri bulurlar. Türkiye’nin ve dünyanın geleceği açısından bu çok önemlidir” diye konuştu.

Enerji dolu, pozitif, başarılı oyuncu Hazal Türesan’ın kapak yıldızı olduğu MAG Kasım, dopdolu içeriği ve yazarları ile www.magdergi.com.tr, Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Issue, Türk Telekom’da online olarak okurlarıyla buluşuyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)