Adıyamanlı Piyade Teğmen Yunus Gül Şehit Oldu!

Irak'ta yürütülen Pençe-Kaplan Operasyonu'nda Adıyamanlı Piyade Teğmen Yunus Gül teröristler tarafından yapılan hain saldırıda şehit düştü. Şehit Piyade Teğmen Gül'ün evli ve 2 aylık bir çocuk babası olduğu belirtildi.

Güncel 26.06.2020, 23:00 27.06.2020, 01:41
Adıyamanlı Piyade Teğmen Yunus Gül Şehit Oldu!

Pençe - Kaplan Operasyonu’nda terör örgütü YPG-PKK’nın düzenlediği hain saldırıda Adıyamanlı Piyade Teğmen Yunus Gül, şehit düştü. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı.

Şehit Piyade Teğmen Yunus Gül'ün evli ve 2 aylık bir çocuk babası olduğu ifade edeldi.

Milli Savunma Bakanlığından açıklama şu şekilde oldu.

"Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 26 Haziran 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bahse konu çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem; Pençe-Kaplan Operasyonu’nda terör örgütü YPG/PKK’nın düzenlediği hain saldırıda Adıyamanlı Piyade Teğmen Yunus Gül, şehit düşmüştür. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyorum. Aziz Türk milletinin başı sağ olsun.

Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Pençe-Kaplan Operasyonu'nda bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Adıyamanlı kahraman mehmedimiz Piyade Teğmen Yunus Gül'e Allah'tan rahmet diliyorum.

AK PARTİ MKYK VE MYK ÜYESİ - PARTİ SÖZCÜSÜ Ömer ÇelikPençe Kaplan Operasyonu'nda şehadet mertebesine ulaşan kahraman kardeşimiz Piyade Teğmen Yunus Gül'e Allah'tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı-Tanıtım ve Medya Başkanı-Kahramanmaraş Milletvekili Fatma Güldemet Sarı; Pençe-Kaplan Operasyonu'nda hain teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Teğmen Yunus Gül’e Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Daha fazla gözü yaşlı aile bırakmamak için mücadelemiz son nefesimize kadar devam edecek.

CHP PM Üyesi-İzmir Milletvekili-Milli Savunma Komisyonu Üyesi Mehmet Ali Çelebi, ençe-Kaplan Operasyonu'nda, hain terör örgütü PKK saldırısında Piyade Teğmen Yunus Gül şehit düşmüştür. Vatan sağ olsun!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ençe-Kaplan Operasyonu’nda PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Teğmen Yunus Gül’e Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri’mize başsağlığı ve sabır diliyorum.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Avrupa Konseyi YBYK Ulusal Heyet Başkanı Tahir Büyükakın; Pençe-Kaplan Operasyonu'nda bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen kahraman mehmedimiz Piyade Teğmen Yunus Gül'e Allah'tan rahmet diliyorum.

T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uzey Irak’ta PKK ile girilen sıcak çatışmada Adıyamanlı Piyade Teğmen 29 Yaşındaki Yunus Gül Kardeşimiz Şehit olmuştur. Ruhun Şad olsun Yiğidim

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Kuzey Irak’ta yürütülen PençeKaplan operasyonunda bölücü terör örgütü YPG/PKK’nın hain saldırısıyla Şehit olan Adıyamanlı kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Teğmen YunusGül kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar dilerim. Milletçe başımız sağ olsun.

AK Parti Adıyaman Milletvekili - AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın; Kuzey Irak’ta düzenlenen Pençe Harekâtı kapsamında operasyon icra ederken teröristlerle girilen çatışmada Şehit olan hemşehrimiz YunusGül kardeşimize Allah’tan rahmet,kederli ailesine ve aziz Milletimize başsağlığı diliyorum. Mekani Cennet olsun.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)