Adnan Oktar Cezaevi Arkadaşları Arasında Tanıdık Bir İsim

Örgüt lideri Adnan Oktar cezaevine konuldu. Adnan Oktar'ın cezaevi arkadaşları arasında kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerde var.

Güncel 20.07.2018, 18:21
Adnan Oktar Cezaevi Arkadaşları Arasında Tanıdık Bir İsim

Adnan Oktar grubuna yönelik soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 116 kişi tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında Adnan Oktar da var. Tutuklanan Adnan Oktar, savunmasında, “Bana kumpas kurdular” diyerek suçlamaları reddetti. 

Geniş bir arkadaş grubu olduğunu savunan Adnan Oktar, “Lakap kullanırım ancak kod adım yoktur. Türk polisine karşı iddia edildiği gibi düşüncem olmadığını beyan etmek isterim. Ayda 3 bin 500 TL gelirim olmakla başkaca bir gelirim yoktur. Müştekiler bana kumpas kurmuşlardır. Yurt dışı görüşmelerim Türkiye aleyhine değil, Türkiye lehine yapılan görüşmelerdir” şeklinde ifade vermişti.

Adnan Oktar, tutuklanmasının ardından Silivri Cezaevi’ne gönderilen ve orada tek başına tecrit bölümünde kalmıştı. Daha sonra Edirne F Tipi Cezaevi’ne nakledilmesine karar verilen Adnan Oktar, Edirne’ye sevk edildi.

Adnan Oktar'ın cezaevi arkadaşları ise tanıdık isimler. Oktar'a cezaevinde PKK terörü ile ilgili yargılanan HDP'nin eski genel başkanlığını yapan Selahattin Demirtaş'ta cezaevi arkadaşları arasında bulunuyor. Edirne F tipi cezaevinde kamuoyunun diğer yakından bilinen isimler arasında, İbrahim Tatlıses saldırısının faili Abdullah Uçmak,  ve Edirne’de yakalanan Yunan askerleri de kalıyor...

Yorumlar (0)