Af Bekleyenlere Müjde; Ekim Ayında Verilen Söz Yerine Gelecektir

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ceza indirim yasasıyla ilgili twitter adresinden yaptığı paylaşımda sosyal medya hesaplarından MHP aleyhinde paylaşımda bulunan mahkum yakınlarına mesaj verdi.

Güncel 16.09.2019, 18:01 16.09.2019, 18:52
Af Bekleyenlere Müjde; Ekim Ayında Verilen Söz Yerine Gelecektir

Uzun zamandır gündemde olan ceza indirim yasasıyla ilgili MHP ile ilgili adeta karalama kampanyası başlatan ve sosyal medyada mahkum yakını adı altında algı yaratmaya çalışanlara sert tepki gösteren MHP milletvekili Cemal Enginyurt, ceza indirim yasasının MHP tarafından gündeme getirildiğini ve sahip çıkıldığını söyledi.

Kader mahkumlarına müjde de veren MHP Milletvekili Enginyurt sosyal medya twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Ceza indirimi MHP tarafından gündeme getirildi ve Devlet Bahçeli Bey sahip çıktı. Yazanlar, çizenler, MHP düşmanlığı yapanlar şunu bilsin ki, MHP olmasaydı ceza indirimi konuşulmazdı. İnşaallah Ekim ayında verilen söz yerine gelecektir. Ak Parti ve MHP umutlara çözüm olacaktır" dedi.

MHP’nin gündeme getirdiği konu ile ilgili süreç vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Son açıklama Eylül tarihinde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından gerçekleştirildi. Bakan Gül açıklamasında, “İnfazın ertelenmesi konusu af değil. İnfaz sürelerini masaya yatırdık, alternatifler var.” cümlelerine yer verdi. Konuşmasının devamında ise, İnfaz sürelerini masaya yatırdıklarını alternatifler bulunduğunu, Meclis alternatifler üzerinden en doğrusunu seçeceğini belirten gül, Gül, bu konudaki çerçeveyi, içeriği parlamentonun şekillendireceğini, Meclis'in gündeminde ilk sıralarda olacağını düşündüğünü söyledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Şiraz şimşek 3 yıl önce
Bu Ekim de inşalah bizi sevindirirler buna çok ama çok ihtiyacımız var çok bekledik ne olur 4 çocuğumla umutluyuz umudumuzu yikmayin cunki büyük kızım 8 yaşında her gece diyor ane bi gece daha biti Ekim’e Azkaldı babasını bekliyor çok korkuyorum ya gine bizimle dalga gecerlerse 8 yaşındaki kızımı hayalini yikmayın