Alexa

Af çıkması Adalet Duygusunu Zedeler mi?

Affa ihtiyaç var mı, çıkar mı? Af çıkması adalet duygusunu zedeler mi? CNNTurk TV'de gündeme özel canlı yayımlanan açık oturumda af tartışıldı.

Af çıkması Adalet Duygusunu Zedeler mi?

CNNTurk TV'de gündeme özel canlı yayımlanan açık oturumda, Affa ihtiyaç var mı, çıkar mı? Af çıkması adalet duygusunu zedeler mi? şeklinde sorulara cevap arandı ve tartışıldı. Konu çok hassas olduğu halde tartışma yetersizdi. Konu af olduğu halde aftan başka konuşulan birşey olmadı.

Uzun zamandan beri tartışılan af ile ilgili net bir gelişme olmazken, ceza yasası ile ilgili de net bir açıklama yapılmamaktadır. Gerek Milliyetçi Hareket Partisi Gerekse Ak Parti'den yapılan açıklamalarda Mahkum yakınları Ceza yasasının ne zaman ve nasıl çıkacağı konusunda teferruatlı bir bilgiye sahip olamadı. Televizyon programlarında konuşalan ceza yasası veya af ile ilgili konular ve konuşulanlar aslında hep aynı. Mahkumlarla ilgili tartışma programlarına en azından mahkumları da temsil edebilecek mahkum yakını derneğinden birisi çağırılabilirdi aslında. 

Milliyetçi Hareket Partisi  Genel Başkanı Sayin Devlet Bahçeli ceza indirimi biran once kanunlasmali cezaevinde gun sayanlarin sevdikleriyle bulusmasi kacinilmaz bir adalet ihtiyaci olduğunu defalarca söyledi aslında. Ancak Ak Parti ceza yasası kanununun çıkması için yeterince çaba sarfetmediği görüşü hakim. Mahkum yakınları "MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Feti Yıldızın Verdiği Kanun Teklifinin Arkasındayız Bir An Önce Yasalaşmasını Istiyoruz" ifadelerini sık sık kullanıyor sosyal medyada adeta manşet geçiyorlar.

Murat Zeren

MAHKUM HABERLERİ İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 23:33
YORUM EKLE