Af yasasında (Ceza İndirim Yasası) son dakika gelişmeler

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen Ceza İndirim Yasası ile ilgili son gelişmelerde sonu gelindiği belirtildi. Yargı Reformu Stratejisi'ndeki hedefleri belirleyecek yargı paketi, 1 Ekim'de başlayacak

Güncel 13.09.2019, 17:17
Af yasasında (Ceza İndirim Yasası) son dakika gelişmeler

Mahkum yakınları 1 Ekim tarihi için umutlu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son açıklamaları Mahkum ve yakınlarını umutlandırdı. Yargı Reformu Stratejisi'ndeki son duruma göre, Yargıda iş yükünü azaltacak, ifade özgürlüğünü genişletecek paket ile 30 bin kişinin cezaevlerinden tahliye edilmesi öngörüldü.

Af yasası ne zaman Meclis'e gelecek? Af çıkacak mı? şeklinde merak edilen kanular mahkum yakınlarının yakın takibe aldığı ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan konular olarak görülüyor.

1 Ekim'de başlayacak yeni yasama yılında Mecliste gündeme gelecek olan yargı reformu ile birlikte mahkumların ve ailelerinin yüzü gülecek.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere görede MHP'nin af teklifinin ekimin ilk haftasında çıkması bekleniyor. MHP'nin daha önce sunmuş olduğu mahkumlara indirim öngören teklif  AKP tarafından uygun görülmemişti. En son edinilen bilgilere göre ise, af teklifi ekim ayının ilk hastasında Meclis'le görüşülerek çıkacak.

bu bilgiler ışığında, MHP'nin istediği 5 yıl ceza indirimini Ak Parti 4 yıla çekmeye çalışıyor. MHP'nin teklifine göre tahliyesine beş yıl kalanlar tahliye edilecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçel; "Yasa geldiği zaman bizim arkadaşlarımızın hazırlıklarını 49 milletvekili olarak önereceğiz. Çıkartma imkanını bulabilirsek çıkartacağız. Bulamazsak parlamentodaki partiler kendi aralarında uyum sağlasın çıkartsın diyeceğiz. Yol gösterici görevimizi yapacağız inşallah." demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ise ceza indirim yasasıyla ilgili konunun arkasında olduklarını belirterek mahkum ve yakınlarına büyük ülitler vermişti.

.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Sabihademirel 2 yıl önce
Cezaindirimiolacal
Kml


Cezaindirimiolacakml