Affın Eli Kulağında

Cezaevinde düşünmekten başka vakit geçireceği hiçbir olanağı olmayan mahkumun af hayalinden başka bir şey umrunda olmadığını, havalandırma sırasındaki sohbetlerin af ile ilgili olduğunu belirten Taki Doğan; "Af ya çıkacak yada çıkacaktır" dedi.

Güncel 04.03.2019, 22:20 05.03.2019, 00:22
Affın Eli Kulağında

Ortadoğu Gazetesi yazarı Taki Doğan, köşesinde önemli iddialar ortaya koydu. Mahkumları ve yakınlarını heyecanlandıran ve umutlandıran Affın en kısa zamanda çıkacağını kesin bir dille ifade etti.

Mahkumların içinde bulunduğu zorluğu, hayali ve umudu dile getiren Taki Doğan, "Cezaevinde düşünmekten başka vakit geçireceği hiçbir olanağı olmayan mahkumun af hayalinden başka bir şey umrunda değildir. Havalandırma sırasındaki sohbet af ile ilgilidir." dedi.

Medyayı af beklentisiyle takip eden hele de Devlet Bahçeli gibi bir siyasi liderin tam da genel seçim öncesi ağzından resmi olarak böyle bir teklif çıkınca, artık ok da yaydan çıkmış sayan mahkumlarıh içinde bulunduğu durumu yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Devlete karşı işlenen suç ile şahıslara karşı işlenen suç’ ayrımını ortaya atınca bu beklenti de doruk noktasına ulaştığını belirten Taki Doğan; "Hal böyle olunca af ya çıkacaktır, ya da çıkacaktır. Aksi halde tıpkı kışlada olduğu gibi disiplini sağlamak güçleşir. Özellikle mahkum yakınlarının isteklerine cevap verilemez hale gelinir." dedi.

"Oy beklentisi içindeki diğer siyasi partiler de bu beklenti karşısında nasıl olumsuz tavır sergileyebileceklerdir ki?" diyen doğan, Eskiden Sayın Erdoğan bir yetkilisine tartışma yarattıracak konuyu açtırır ve başta medya olmak üzere o konu günlerce işlediğine dikkat çekerek, "Bu kez de MHP kanadından ve bizzat lideri Bahçeli’nin ağzından af net bir şekilde ortaya çıktı." şeklinde yazdı.

AF ELİ KULAĞINDA

Yazar Taki Doğan, Kamuoyunun tartıştığını, yorumlar yapıldığını ve artık Affın eli kulağında olduğunu yazarak ciddi bir iddia attı ortaya; "Hele bir meclis açılsın da görün... İlk yasa teklifi MHP’den gelecektir. Af konusu enine boyuna tartışılaşacak ve de gerçekleşecektir. Aksi olabilir mi?

Ortadoğu Gazetesi köşe yazarı Taki Doğan tarafından kaleme alınan bu makale mahkumlara ve mahkum yakınlarına büyük bir umut olacaktır. Cezaevlerinden bir an önce dışarıya çıkmaya bekleyen binlerce mahkum ve kollarını açmış bekleyen binlerce mahkum ailesi heveslenmiş gözünü, kulağını affa dikmiştir. Af veya ceza indirimi son noktaya geldi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (19)
Esma coruh 2 yıl önce
Verillen sözler tutulsun mahkum yerde yatiuor yikanamiyr yastik yok bataniye yok
yasemin kur 2 yıl önce
bu zamana kadar af çıkmalıydı. Bu kadar konuştuktan sonra elbette af çıkması gerekir. affın çıkması gecikti bile
hanife çolak 2 yıl önce
yorulduk artık af yoksa oy yok
asu soydan 2 yıl önce
af çıksın artık. çok umutlandık. inşaAllah af çıkar
Fahrettin Benzer 2 yıl önce
Devlet Bahçeli Acaba İnsanları Kandırdımı Af Vereceğim Diye Nerde Kaldı Bu Afffff..? 60.Bin Kader Mahkûmu Var Yazık Yaaaa.
Aysel. Akdere 2 yıl önce
Aff yoksa. Oyda. Yok. Eşit. Yasa. Eşit. Af İstiyoruz
Ayten 2 yıl önce
TCK 81 kanaatle ömürlük Cezalar verildiiii yıllardır mahkeme bekliyoruz tahrik nefsi müdafaa namus bunlar göz ardı edilemez kim durduk yere yapar Devletimize güveniyoruz terör Pedofili suç hariç eşit af istiyoruz
Nazli 2 yıl önce
Ciksin artik ne olur Allahim yemin olsun sesimizi duyun lutfen yorulduk birdaha da yemin olsun esim hata yapmasin diye onunde can olacagim lutfen ciksin artik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın