Alexa

Afrin Şehidimiz Ömer Bilal Akpınar'ın Vasiyeti Okuyanları Ağlattı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de sürdürdüğü "Zeytin Dalı Harekatı" kapsamında 19’uncu gününde şehit olan, Karabük’te toprağa verilen Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın vasiyeti ağlattı.

Afrin Şehidimiz Ömer Bilal Akpınar'ın Vasiyeti Okuyanları Ağlattı

Zeytin Dalı Operasyonu'nda şehitlerimiz art ardına gelmeye başladı. Milletimizin yüreğine kor ateş düşüyor. Vatanımıza musallat olan teröristlerin kökünü kazımak maksadıyla Afrin’de mücadele veren Mehmetçiğin kahramanca duruşu ve mücadelesi gösden kaçmıyor.11 Askerimizin şehit oldu. Yine yüreklerimiz yandı. Her ile düşen ateş bütün milletimizi derinden sarstı. 7 Şubat’ta Afrin’de şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar şehit olmadan önce yazdığı ve Tim komutanına teslim ettiği mektup ortaya çıkınca bir kez daha kahrolduk.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında evlenen 1992 doğumlu henüz yeni evli olan şehidimizin mektubu  ve vasiyeti şöyle:

"Kardeşim, senden ricamdır bana bir şey olana kadar sende saklı kalsın. Kardeşim bu savaş Haç ile Hilalin, imanla inkarının, Hak ile Batılın, küfür ile tevhidin savaşıdır. 0 yüzden anneme, babama, kardeşime Nur'a söyleyin üzülmesinler kesinlikle. Hayatlarının geri kalanını rahat geçirsinler anneme o istediği evi alsınlar. Dua etsin arada bir üzülmekle hayatını bitirmesin. Babam da, Beyza da haklarını halel etsin üzülmesinler. Nur'a söyleyin ben ona doyamadım. Ama eğer gidersem hakkını helal etsin. Üzülmesin öbür tarafta birbirimize kavuşacağız inşallah. Beraber planladığımız gezilecek yerleri gezsin, benim yazımı tutmakla ömür geçirmesin. Aileme iyi baksın. Beni Safranbolu'ya gömsünler kardeşim. Babamlara söyleyin devletin bağladığı aylığın yüzde 10'u yine Zehra teyzenin oraya versinler. Hakkınızı halel edin. 30 Ocak 2018 tarihli vasiyettir."

YORUM EKLE