AGD Bölgesel Değerlendirme İstişare Toplantıları

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV) 47. Dönem Bölgesel Değerlendirme ve İstişare Toplantıları 8 bölgede gerçekleştirildi.

Güncel 10.07.2021, 13:18
AGD Bölgesel Değerlendirme İstişare Toplantıları

AGDMGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın katılımıyla yapılan toplantılar şube başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Şanlıurfa, Bitlis, Karabük, Giresun, Nevşehir, Bursa, Burdur ve Erzurum’da olmak üzere toplantılar 8 bölgede gerçekleştirildi. 

Salih Turhan: Geçmişten Aldığımız Güçle Yarınlara Daha Büyük Heyecan İle Bölgesel Değerlendirme ve İstişare Toplantıları’nda konuşma gerçekleştirilen Turhan, gençlik çalışmalarının önemine vurgu yaparak, "Yarım asrı aşan tecrübemizle tüm kademelerimizle yeni dönemde de ahlaklı bir nesil yetişmesi için tüm takatimizle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

8 Bölgede yapmış oldukları ve 81 ilden tüm Şube Başkanlarının ve teşkilatlarının katılımıyla bölgesel değerlendirme ve istişare toplantılarını neticelendirdiklerini belirten Salih Turhan, konuşmasında şunları söyledi;

"Burada çok hayırlı çalışmaların değerlendirme ve istişaresini yaptık. Bu çalışmalar; gençliğimize yeni ufuklar açması, milletimizi ve gönül coğrafyamızı ileriye taşıması ve mazlum coğrafyaların kurtuluşu için önem arz etmektedir. Bu planlamayı tüm kademelerimizle, hep birlikte en güzel şekilde hayata geçireceğiz. Biz Milli Görüşçüyüz, herhangi bir sivil toplum kuruluşu gibi hareket edemeyiz. Milli Görüş, bir dünya tasavvurudur. Milli Görüş, bir medeniyet tasavvurudur. Milli Görüş, tüm söylemlerde ve eylemlerde hidayetin, ferasetin ve dirayetin gereği üzere olmaktır. Yarım asrı aşan tecrübemizle tüm kademelerimizle yeni dönemde de ahlaklı bir nesil yetişmesi için tüm takatimizle çalışmaya devam edeceğiz.”

AGD – MGV Genel Başkanı Salih Turhan, İstanbul Liseler Komisyonunun mezuniyet programına, AGD Üsküdar Şubesi’nin Gençlik Buluşmasına ve AGD Antalya Şubesi’nin tertiplemiş olduğu Yaz Şöleni etkinliklerine katılım gösterirken gençliğe hizmet edecek mekânların açılışınıda gerçekleştirdi.

AGD Erzurum Şube Binası açılışında konuşan Turhan; gençliğe yeniden sevginin ve kardeşliğin filizleneceği mekânlar inşa ettiklerini belirterek konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Zamanı ve mekânı emanet bilerek, yarım asırlık aşk ve azimle nice hayırlı hizmetler için yeni adımlar atıyoruz. Milletimize ve gençlerimize, sevginin ve kardeşliğin bir kez daha filizleneceği mekânlar inşa ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. AGD Erzurum Şubesinin yeni şube binasının açılışı vesilesiyle öncelikle Cenab-ı Hakk‘a hamdü senalar olsun ki, Erzurum şubemiz tarafından en kısa zamanda hazırlanarak, geleceğimizin teminatı genç kardeşlerimizin hizmetine sunulacak olan bu binamızı, hizmete açıyoruz. Cenab-ı Hakk en hayırlı hizmetler yapmayı hepimize nasib-i müyesser eylesin. Gayret bizden, başarı Allah’tandır.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)