Aile hekimleri Ankara’da Mitingte Bir Araya Geldi

Aile hekimleri dernekleri federasyonu (AHEF) aile hekimleri ve sağlık çalışanlarını Ankara Anıtpark'ta mitingde bir araya getirdi.

Güncel 08.02.2020, 22:42 27.09.2020, 02:03
Aile hekimleri Ankara’da Mitingte Bir Araya Geldi

Ankara Anıtpark'ta mitingde 81 ilden Aile Hekimleri ve sağlık çalışanlarının bir araya geldi.Elazığ depremi, Van çığ felaket, İstanbul uçak kazasında hayatını kaybedenler, İdlib'de şehit düşen askerler ile Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlamasının ardından Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Sezen konuştu.

Özlem Sezen, “Ülkemizin 81 ilinden binlercemiz buraya akın etti. Bu tablo bizim sağlıklı geleceğimizin teminatıdır, umudun fotoğrafıdır, sizlerle gurur duyuyorum ” ifadeleriyle seslenerek şunları söyledi:

“Hep birlikte hekimlere ve sağlık çalışanlarına şiddeti ortadan kaldıracağız. Sağlık çalışanını hedef gösteren kötü dili düzeltmek adına çalışacağız. Hekimler ve sağlık bölgesinde üzerinde haksızca yapılan tüm idari baskıları yıkacağız. Abartılı ve içi boş hasta memnuniyeti baskısına izin vermeyeceğiz. Sağlık için haklarını alacak, buna inanıyoruz. Cezaların caydırıcılıktan uzak olması, hak kayıplarımızın onu geçen gün derinleşmesi göz ardı edilmiştir. Her saat başı bir sağlık çalışanı şiddete maruz kalıyor. Daha kaç sağlık çalışanı ölecek? Darp edilecek? Bıçak kemiğe dayandı ve deldi de geçti artık. Sağlıkta etkin ve caydırıcı bir şiddet yasası istiyoruz. Sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel şiddetin; insanlığa karşı işlenen suçlar kapsamına alınmasını istiyoruz. Şiddet uygulayanların rehabilitasyonunu, tedavisini istiyoruz. İyi hal indirimleri, para cezalarını değil somut adımınızı bekliyoruz ”

Ankara Anıtpark'ta toplanan Aile Hekimleri ve sağlık çalışanları gerçekleştirdikleri miting ardından Anıtkabir'i Ziyaret ederek Atatürk'ün mozalesine çelenk bıraktı.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 'na bağlı 81 il derneği, Türk Sağlık-sen, Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu (ASEF) , Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası , Genel Sağlık İş, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD), Birlik ve Dayanışma Sendikası Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası Ankara Anıtpark'ta hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınamak için bir araya geldi.

Hibya Haber Ajansı

Yorumlar (0)