banner434

Ak Parti'den 81 ilde, Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu'ya suç duyurusu

Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu ile ilgili AK Parti teşkilatı 81 ilde suç duyurusunda bulunuyor.

Güncel 22.01.2022, 22:27
Ak Parti'den 81 ilde, Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu'ya suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamını hakarete varan sözlerle hedef alan Sedef Kabaş için AK Parti teşkilatları 81 ilde suç duyurusunda bulunacak.

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Makamına hakaret eden Sedef Kabaş için harekete geçti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir sosyal medya platformu twutter adresinden yaptığı açıklamada, "AK Parti teşkilatları olarak tüm ülke genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamını hedef alan Sedef Kabaş'ın sözleri üzerine gülerek yorumlarını sürdüren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında da suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, yazılı açıklamasında, "Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımıza dönük kabul edilemez, ahlaksız ifadeler sebebiyle AK Parti teşkilatları olarak tüm ülke genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kabaş'ın gözaltına alınmasıyla ilgili sosyal medya hesabından tepki göstererek şu açıklamalarda bulundu: "Onbinlerce trolüne her türlü küfrü ettirir, sonra deyim paylaştı diye gazeteciye gece yarısı baskını yaptırır. Camide sanatçının dilini kopartacağını söyler. Kendisi uzun zamandır yok hükmünde olduğu için, gündem yaratma peşinde. Buralara kadar düştü zavallı. Milletimiz ve ülkemiz bu provokasyonları da atlatıp, huzura, barışmaya yürümeyi bilecektir" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)