Akademisyenler Saltanat mı Sürüyor?

Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın "Hocaların saltanatı bitti" sözlerine tepki gösteren Talip Geylan; "Akademisyenlerimizi zan altında bırakan bu değerlendirmesini asla kabul etmiyoruz." dedi.

Güncel 09.12.2021, 23:44 10.12.2021, 00:17
Akademisyenler Saltanat mı Sürüyor?

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın "Hocaların saltanatı bitti. Buna bazı hocalar alınıyor ama bu böyle" sözlerini eleştiren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Bütün akademisyenleri zan altında bırakan bu sözlerin asla kabul edilemez olduğunu belirttib

Genel Başkan Talip Geylan yaptığı yazılı basın açıklamasında “Üniversitelerimizin eksikliklerini dile getirebilirsiniz, akademisyenlerimizin ve üniversite çalışanlarının kişisel ve bilimsel anlamda kendilerini geliştirmeleri gerekliliğine işaret edebilirsiniz; fakat sahip oldukları kısıtlı imkanlara, sorunlu mevzuat ve arazlı yönetim anlayışlarına rağmen büyük gayretlerle Türk akademisine ve öğrencilerimizin eğitim sürecine emek veren bütün akademisyenlerimizi küçültücü ifadelerle rencide edemezsiniz!” dedi.

Elmas’ın değerlendirmesi için akademisyenlerden özür dilemesi gerektiğini bildiren Talip Geylan şunları söyledi:

Akademisyenlerimizden özür dilemeye davet ediyoruz

“Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın, katıldığı toplantıda yaptığı bir konuşmada Z kuşağının eğitimi sürecinde yeni yöntemlerin gerekliliğini vurgularken kullandığı "Hocaların saltanatı bitti. Buna bazı hocalar alınıyor ama bu böyle" ifadeleri büyük bir talihsizliktir. Sayın Elmas, bir akademisyen olarak nasıl bir “Saltanat” sürmüştür bilemiyoruz; ancak genelleme bir tanımlamayla bütün akademisyenlerimizi zan altında bırakan bu değerlendirmesini asla kabul etmiyoruz. Üniversitelerimizin eksikliklerini dile getirebilirsiniz, akademisyenlerimizin ve üniversite çalışanlarının kişisel ve bilimsel anlamda kendilerini geliştirmeleri gerekliliğine işaret edebilirsiniz; fakat sahip oldukları kısıtlı imkanlara, sorunlu mevzuat ve arazlı yönetim anlayışlarına rağmen büyük gayretlerle Türk akademisine ve öğrencilerimizin eğitim sürecine emek veren bütün akademisyenlerimizi küçültücü ifadelerle rencide edemezsiniz!  Sayın Elmas’ı değerlendirmesine izahat getirmeye ve akademisyenlerimizden özür dilemeye davet ediyoruz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)