Aksa Doğalgaz'dan Deprem İle İlgili Kamuoyu Açıklaması

Aksa Doğalgaz, Elazığ Depremi Doğal Gaz Önlemleri Hakkında önemli basın açıklamasında bulundu.

Güncel 24.01.2020, 23:56 25.01.2020, 00:22
Aksa Doğalgaz'dan Deprem İle İlgili Kamuoyu Açıklaması

Elazığ'da meydana gelen 6,8'lik deprem dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan Aksa Doğalgaz yetkilileri, depreme üzüldüklerini belirterek konuyla ilgili doğal gaz tarafında gerekli önlemlerin alındığı belirtildi.

Aksa Doğalgaz  tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

24 Ocak 2020 Cuma günü, saat 20.55’te merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki deprem hepimizi derinden üzmüştür.

Elazığ başta olmak üzere çevre illerden de hissedilen deprem sonrasında ekiplerimiz acil durum teyakkuzuna geçmiştir. Aksa Doğalgaz olarak, saha ekiplerimizle bölgede hasar gören veya yıkılan yapıların doğal gaz arzını bina önlerindeki doğal gaz kutularından önlem amaçlı kesmekte, doğal gaz şebekesinin güvenliği açısından gaz kaçağı tespit araçlarımızla 7/24 cadde ve sokaklarda tarama işlemi yapmakta ve idari yönetimlerle koordineli çalışarak olası olumsuzluklara karşı hazır bulunmaktayız.

Elazığ ve hizmet bölgemiz içerisinde depremin hissedildiği diğer illerde gaz akışında bir sorun yaşanmadığını, abonelerimize sunduğumuz gaz arzının kesintisiz devam ettiğini belirtir; vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Aksa Doğalgaz

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)