AKUT'tan Son Dakika Deprem Açıklaması!

Elazığ'da 6.8 şiddetinde deprem meydana gelmesinin ardından AKUT Bingöl ekibi Elazığ’da gerçekleşen deprem ardından bölgeye hareket etti.

Güncel 24.01.2020, 22:46 24.01.2020, 22:59
AKUT'tan Son Dakika Deprem Açıklaması!

Elazığ Depremi sonrasında AKUT Bölgeye hareket etti. Konuyla ilgili AKUT'tan yapılan açıklama şöyle:

Bu akşam (24 Ocak 2020) AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 20.55'te 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Ardından 21.08'de 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

İç İçleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada ekiplerin gerekli çalışmalara başladığını, son gelişme olarak 4 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bilgisini paylaştı.

AKUT Acil Durum Yönetimi görev başında bölgeden gelecek gelişmeleri yakından takip etmektedir. AKUT Bingöl ekibi Elazığ’da gerçekleşen deprem ardından bölgeye hareket etmiş; AKUT Mersin, Antep, Trabzon ve Rize ekipleri ise bölgeye intikal için hazırlıkları yapmak adına operasyon merkezine geçmiş ve çıkış hazırlıklarına başlamıştır. AKUT İstanbul ve Kocaeli ekipleri ise ihtiyaç halinde operasyona dahil olmak üzere hazır durumda beklemededir.

AKUT Basın İlişkileri

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu