Alaattin Çakıcı, Kamuoyu Açıklamasında Uyardı

Yeni Ceza İnfaz Yasası kapsamında tahliye edilen Alaattin Çakıcı, basın danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan, aracılığı ile yaptığı açıklamada, kendi resmi sosyal medya hesapları dışında adına sahte hesap açıp kötüye kullananlar hakkında kamuoyu açıklamasında bulundu.

Güncel 30.05.2020, 10:57 30.05.2020, 23:48
Alaattin Çakıcı, Kamuoyu Açıklamasında Uyardı

Alaattin Çakıcı ile ilgili sosyal medya platformlarında şahsına ait fotoğraflar kendisinin izni olmaksızın kullanıldığı ve bu fotoğraflar ile birlikte, adına sahte hesap açıldığı, 3.şahıslar tarafından isminin ve fotoğraflarının kullanılması sureti ile paylaşım yapıldığı tespit edildiğini belirten kamuoyu açıklaması ile hatırlatmalarda bulunuldu.

Yeni Ceza İnfaz Yasası kapsamında tahliye edilen Alaattin Çakıcı basın danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan,aracılığı ile Çakıcı kendi resmi sosyal medya hesapları dışında adına sahte hesap açıp kötüye kullananlar hakkında kamuoyuna açıklama yaparak bildiri yayınladı.

Alaattin Çakıcı'nın bildirisi şöyle:

Son zamanlarda Sayın Alaattin Çakıcı ile ilgili sosyal medya platformlarında şahsına ait fotoğraflarının kendisinin izni olmaksızın kullanıldığı ve bu fotoğraflar ile birlikte, gerek adına sahte hesap açılarak gerek rızası olmaksızın 3.şahıslar tarafından isminin ve fotoğraflarının kullanılması sureti ile paylaşım yapıldığı tespit edilmiştir

KAMUOYU AÇIKLAMASI ve UYARI

Öncelikle Sayın Çakıcı'nın resmi sosyal medya platformlarında bulunan adresleri dır. Bu hesaplar dışında başka bir hesabı bulunmamaktadır. Kendisinin adına açılan sahte hesaplar ve kendisinin izni olmaksızın paylaşılan fotoğraflar ve isminin kullanılması durumu Sayın Çakıcı'nın kişilik haklarını ihlal edici olmaktadır.

Sayın Çakıcı'nın fotoğraflarını şahsının rızası olmaksızın paylaşan , yayan kişilere karşı Türk Ceza Kanunu'nun 136. verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.' Maddesi gereğince yasal hakkını kullanacağını ihtaren bildirmekle birlikte , iş bu adına açılan sahte hesaplar , izinsiz isim kullanılması ve fotoğraf paylaşımı aracılığı ile başka suç teşkil eden eylemlerde tespit edildiği takdirde şahıslar hakkında ayrıca Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince de yasal işlem başlatılacağını bildirir, bu hususta Sayın Alaattin Çakıcı'nın kişilik haklarına saygı duyulmasını rica ederiz.

Alaattin Çakıcı'nın Resmi Sosyal Medya Hesapları Şöyle:

Twitter : ©alattincakici ve instagram : ©alaattincakiciofficial0

Kaynak: Ferhat Aydoğan

Yorumlar (0)