Alexa

Allah-u Ekber Dağlarında Eksi 20 Derecede Saygı Nöbeti

Sarıkamış Allah-u Ekber Dağları’nda donarak şehit olan 90 bin asker için eksi 20 derece saygı nöbeti...

Allah-u Ekber Dağlarında Eksi 20 Derecede Saygı Nöbeti
banner327

Allah-u Ekber Dağları’nda donarak şehit olan 90 bin asker için eksi 20 derecede  nöbet.

Kafkas Üniversitesi öğrencileri, Sarıkamış Harekatı’nın 102. yıl dönümünde 4 kilometre yürüdükler ve Sarıkamış Şehitliği’nde temsili nöbet tutular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte şehitler için Kur’an-ı Kerim okunup, dua edildi.


Türkiye’nin zor zamanlardan geçtiği bu süreçte böyle bir etkinliğin birlik ve beraberliği güçlendireceğine inandığını belirten KAÜ Sarıkamış MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meryem Aybas şöyle konuştu:

TÜRKİYEMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

“102 yıl sonra bugün bizler de şanlı Sarıkamış şühedasının torunları olarak sahip olduğumuz milli şuurumuzu daha da ileriye taşıyacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi milli mücadele döneminden sonra ülkemizin geçirmekte olduğu bu en zor dönemde canlarını düşmanı hiç eksilmemiş bu cennet vatan için feda eden şanlı ecdadımız, şüheda dedelerimizden aldığımız güçle onların izinde bir olup, bütün olup, diri olup Türkiye’mizi geleceğe taşıyacağız. Bugün burada edeceğimiz dualar, tutacağımız saygı nöbeti, uçuracağımız dilek fenerlerimizle hem şanlı ecdadımızı hayırla yad edeceğiz hem de yurdumuzda, dünyada kardeşlik ve barış dileyeceğiz"

Sarıkamış Şehitliği’nde temsili nöbet tutan öğrenciler nöbet değişimi de yaptı. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 23:17
YORUM EKLE