Alexa

Almanya 10. Cumhurbaşkanı Wulff, Türkiye'ye geliyor

Almanya 10. Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından düzenlenecek “Tarihsel Perspektiften Türkiye Almanya İlişkileri” konulu bir konferansa katılacak.

Almanya 10. Cumhurbaşkanı Wulff, Türkiye'ye geliyor

Federal Almanya Cumhuriyeti'nin 10. Cumhurbaşkanı olarak geçmişte olduğu gibi günümüzde de Almanya’daki göçmen kökenli insanların uyumu ve farklı dinlere sahip olan insanların diyalog içinde olmaları için çalışan Wulff, konferansın onur konuğu olacak.

1998-2010 yılları arasında Angela Merkel’in Parti başkan yardımcılığını da yapan Christian Wulff, Cumhurbaşkanlığı görevinin ardından ‘En yukarıda, en aşağıda’ isimli bir kitap yayınlayarak Siyaset, Medya ve Hukuk arasındaki ilişkileri tek bir kitapta derlemişti.

PROGRAM AKIŞI ŞÖYLE:

11:00-11:30 – Açılış Konuşması

Doç. Dr. Burak KÜNTAY - Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu Başkanı
Enver YÜCEL - Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı
11:30-12:00 - Sayın Cumhurbaşkanı Christian WULFF’un Konuşması

12:00-12:20 - Soru-Cevap Bölümü

12:20-12:30 - Plaket Takdimi

Christian Wulff Kimdir?

Christian Wulff Hakkında: Federal Almanya Cumhuriyeti'nin 10. Cumhurbaşkanı olarak geçmişte olduğu gibi günümüzde de Almanya’daki göçmen kökenli insanların uyumu ve farklı dinlere sahip olan insanların diyalog içinde olmaları için çalışmaktadır. Kendisi aynı zamanda Almanya Entegrasyon Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanıdır. 2011'de, Almanya Musevi Toplumu üstün ödülü olan Leo Baeck Ödülü'ne layık görüldü. 2014 yılında Almanya Türk Toplumu tarafından onurlandırıldı. Kuzey-Ren-Westfalya Liderlik Okulu Mercator-Vakfı’nda Profesörlük yapmakta olan Sayın Wulff, DFL Vakfı'nın mütevelli heyeti üyesidir. 2003 - 2010 yılları arasında Aşağı-Saksonya Eyaleti Başbakanlığını yürüten Christian Wulff, 1994-2003 Aşağı-Saksonya Hristiyan-Birlik-Partisi (CDU) meclis grubu başkanlığı ve 1994-2008 yılları arasında parti başkanlığı yaptı. 1998-2010 yılları arasında Angela Merkel’in Parti başkan yardımcılığını da yaptı. Cumhurbaşkanlığından istifa edip hukuken kendisine karşı açılan kamu davasını kazanan Wulff ‘En yukarda, en aşağıda’ isimli bir kitap yayınlayarak Siyaset, Medya ve Hukuk arasındaki ilişkileri değerlendirdi. Christian Wulff, Alman Multipl Skleroz Derneği'nin hamisidir. Ayrıca eski Cumhurbaşkanı Wullf Felix Nussbaum Vakfı Danışma Kurulu üyesi, Dieter Fuchs Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, Konrad Adenauer Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Alman-Japon Forumu ve Roma Topluluğu Kulübü üyesidir. Christian Wulff, çocukları ile birlikte Hannover yakınlarındaki Burgwedel'de yaşamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 11:08
YORUM EKLE

banner325