Alexa

Ankaralılar Yollarda Kaldı

Başkent Ankara’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Ankaralılar Kara hazırlıksız yakalandı.

Ankaralılar Yollarda Kaldı
banner327
Ankara'da  sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı Ankaralıları hazırlıksız yakaladı. Zincir takmayan Sürücüler yollarda kaldı. Yolcusu olanlar zincir takmak zorunda kaldı.

Ankara'da okullar 1 gün tatil edilmesine rağmen trafikte vatandaşlar güçlükle ilerledi.

Ankaralılar Yollarda kaldı;
Bağlıca Bulvarı'nı kullanarak iş yerlerine ulaşmaya çalışan sürücülerden bir kısmı yolda kalırken  zorunlu kış lastiği takma uygulamasını dikkate almayan ve yanında zincir bulundurmayan bir kısım sürücülerde yoğun kar yağışı nedeniyle kaygan zeminde ilerleyemedi.

Bağlıca Bulvarı’nda yaşanan aksaklıklar nedeniyle trafik adeta felç oldu. Kara hazırlıksız yakalanan vatandaşların imdadına yoldan geçen vatandaşlar yetişti. Kimi sürücüler de ilerleyemediği için arabasını sağa çekip beklemeyi tercih etti. Kaygan yol nedeniyle ilerleyemeyen belediye otobüsü şoförü ise, yolcularını bir diğer otobüse yönlendirdi.

Yolda kalan Ankaralı vatandaşlar,  kar küreme ve tuzlama çalışmasının yapılmamasından dolayı belediyeden şikayetçi oldu.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 14:10
YORUM EKLE