Anlamlı Bir Günde Türk Bayrağı Ayaklar Altında Olamaz

Dün İstanbul'un fethinin 563. yıl dönümüydü. Şölen'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'da katıldı.

Güncel 30.05.2016, 11:23 30.05.2016, 12:17
Anlamlı Bir Günde Türk Bayrağı Ayaklar Altında Olamaz
İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından organizasyonu yapılan Yenikapı'da gerçekleştirilen Fatih Şöleni'ne Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım katıldı.

Fetih Şöleni'ne katılmak için Yenikapı'ya gelen bazı vatandaşların Türk Bayraklarını çöp atmaları, yerde çiğnemeleri hatta kutsal bayrağı yere serip üzerine oturmaları tepki çekti. 

Böylesine anlamlı bir günde Türk Bayrağının önemi ve saygınlığı en doruk noktada olması gerekirken yerelere atılması, üzerine oturulması Fetih Şöleni'nin ruhuna ters düşmüştür. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliğinin ortak katkılarıyla düzenlenen bu görkemli şölen sonrasında her dönem aynı manzaralarla karşılaşmamak için önlemler alınabilir, anonslar geçerek bayrağın kutsallığı anlatılabilirdi.

Bayrağımızın taşıdığı değer ayakar altına alanların taşıdığı değerden çok daha fazladır.

Devletin zirvesinde bulunan insanların katıldığı anlamlı bir günde, Türk Milletini,  bütünlüğünü, istiklalini temsil eden bayrağımızın yerlerde sürünmesini hiç bir Türk vatandaşı kabul edemez.

Garabey


Yorumlar (0)