Alexa

Apaydın, “Geleceğimizi Öğretmenlerimiz İnşa Ediyor”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Apaydın, “Geleceğimizi Öğretmenlerimiz İnşa Ediyor”

Öğretmen gibi ülkemize Ahi geleneği ile çırak, kalfa ve usta yetiştiren tüm usta öğreticilerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, tüm öğretmenler gününü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili yazılı bir mesaj yayımlayan Fevzi Apaydın, yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Dünyada bilgi kadar önemli pek az şey vardır. Kutsal kitabımız, peygamberimiz, düşünürlerimiz, âlimlerimiz, bilim adamlarımız tarih boyunca bilginin ve ilimin önemine vurgu yapmıştır. Ülkemizin istikbalini bir fidan gibi yetiştirip ağaç haline getiren öğretmenlerimizdir." dedi

Ahilikte de ticarette ahlak ve iyi insan olmak her zaman ilk kural olduğunu belirten Apaydın,"Esnafımız ustalık bilgileriyle çıraklarını adeta bir öğretmen gibi yetiştirir, korur ve kollar. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, bu kutsal görevi hakkıyla icra etmekte olan öğretmenimiz ile emekliliğe ayrılmış olan tüm öğretmenlerimizin ve bir öğretmen gibi ülkemize Ahi geleneği ile çırak, kalfa ve usta yetiştiren tüm usta öğreticilerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 02:24
YORUM EKLE