Apaydın, Ramazan Ayında Trafiğe Dikkat Çekti

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Trafikte niyetli iken açlık ve susuzluğun, varsa tütün mamullerinin kullanılamamasının verdiği etkiler ile kan şekerinin düşmesi insanı daha sinirli, uykulu veya dikkati daha dağınık birisi haline getirebiliyor." dedi.

Güncel 15.04.2021, 19:56 16.04.2021, 00:03
Apaydın, Ramazan Ayında Trafiğe Dikkat Çekti

Ramazan Ay'ında trafit iken her zamankinden daha dikkatli olunması gerektiğini belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Trafikte niyetli iken açlık ve susuzlukla birlikte kan şekeri düşmesi yaşanabileceğine dikkati çekti.

TŞOF Başkanı Apaydın, “Trafikte niyetli iken açlık ve susuzluğun, varsa tütün mamullerinin kullanılamamasının verdiği etkiler ile kan şekerinin düşmesi insanı daha sinirli, uykulu veya dikkati daha dağınık birisi haline getirebiliyor. Niyetliyken kazaya sebebiyet verecek her türlü etkene dikkat edelim” dedi.

Ramazan ayında daha sabırlı ve daha dikkatli olmak gerektiğini dile getiren Apaydın, 11 Ayın sultanı Ramazan’ı en çok kaza ve kavganın meydana geldiği aya çevirmememiz gerektiğini hatırlattı.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Mübarek Ramazan ayını yaşarken niyetlenen ve trafiğe çıkan vatandaşlarımız ile tüm şoför esnafımız her zamankinden daha özenli ve sabırlı olmalı. Bu ay bizlere en çok sabrı, hoşgörüyü, iyiliği ve güzelliği hatırlatırken, bir yandan da açlık ve susuzluk, tütün mamullerinin içilmemesi, uyku hali, dikkat dağınıklığı ile kan şekerinin düşmesi gibi durumlar da ortaya çıkartabiliyor. Trafikte bu durumları göz önünde bulundurarak, birbirimiz ile açlık ve susuzluğu bahane ederek tartışmak, iftara yetişmek adına kurallara uymadan araç kullanmak yerine daha sabırlı daha dikkatli olalım. 11 ayın sultanı Ramazan ayını, kazaların ve trafikte gerginliğin en çok arttığı aya çevirmeyelim” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)