Apaydın: Samsun’da Yanan Bağımsızlık Ateşi Asla Sönmeyecek

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Güncel 18.05.2022, 12:17
Apaydın: Samsun’da Yanan Bağımsızlık Ateşi Asla Sönmeyecek

Bağımsızlık ateşinin hiçbir zaman sönmeyeceğini vurgulayan ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın şunları söyledi:

“Milletimiz ve Ulu Önderimiz eşliğinde 103 yıl önce Samsun’da yanmaya başlayan bağımsızlık ateşi, bugün halen aynı alevle yanmaktadır ve hiçbir zaman sönmeyecektir. O gün tarihin gidişatını değiştirenlerin evlatları olarak bugün gençlerimiz bu meşaleyi tutmaya devam ediyorlar. Mustafa Kemal Atatürk “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözüyle hem gözü kara milletimizin gücünü vurgulamış, hem de verilen mücadeleden de üstün bir gayret göstermesi için gençliği cesaretlendirmiştir. Bağımsızlık ve vatan mirasına sahip çıkacak olan gençlerimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu vesile ile bu anlamlı günde milli mücadele kahramanlarımızı saygı ve minnet ile anıyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)