Atatürksüz 'Logo' Kabul Edilebilir Değil!

ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ, 20 Nisan 2019 Günü Ulusal Basın yolu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Mücadelenin 100. Yılında tüm yıl boyunca kullanılacak kurumsal logoyu belirlediğinı ancak, Kurtuluştan Kuruluşa Milli Mücadeleyi başlatmasının yüzüncü yılında Atatürksüz bir logoyu kabul etmediklerini belirtti.

Güncel 21.04.2019, 15:02 21.04.2019, 15:18
Atatürksüz 'Logo' Kabul Edilebilir Değil!

."19 Mayıs 2019 Milli Mücadelenin 100. Yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize gelip Kurtuluştan Kuruluşa Milli Mücadeleyi başlatmasının yüzüncü yılında Atatürksüz bir logoyu kabul etmiyoruz." ifadelerini kullanan ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ, "Atatürksüz bir tarih, Atatürksüz bir müfredat, Atatürksüz bir Anayasa yani Atatürksüz bir Türkiye olamayacağı gibi Atatürksüz bir Logo da olamaz. " dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneğinin de içinde bulunduğu elliyi aşkın dernek, sendika, oda ve demokratik kitle örgütleri bir araya geldiklerini ve Samsun 100. Yıl Platformunu kurduklarını 16 Ocak'ta da bir basın açıklaması ile bunu kamuoyuna duyurduklarınıbelirten Özkefeli; "Platform Sivil Toplum kuruluşlarının, Samsun Halkının sesidir." dedi.

ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ, yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü;

"Bu Platform logosunu yapmış ve duyurmuştur. Samsun Şehrinin simgesi ‘’Onur Anıtı’’ bizim logomuzdur. Cumhurbaşkanlığı Logosunu Atatürksüz olarak kabul edemeyiz.

19 Mayıs 1919 da güzel şehrimiz Samsun’a gelerek o destansı yürüyüşe başlayan; Kurtuluştan Kuruluşa inançla, azimle, Milli iradeye inanarak ve güvenerek, Tam Bağımsızlık ve Milli Egemenlik inancı ile yürüyen eşsiz ve tek liderimiz, büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu Cumhuriyetin geçmişi, bugünü ve geleceğidir. Özgürce, bağımsız yaşamın ve mücadelenin adıdır.

Milli Mücadelenin 100. Yılında, Yüzüncü Yıla ve Atamıza yakışan kutlamaların Samsun’da olması için çalışıyoruz. Bu istek ve İnançta olduğunu düşündüğümüz Siyasi İktidarı da Atatürk Şehri Samsun’a ve Milli Mücadelenin kahramanlarına hassasiyete davet ediyoruz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)