Atila Özlük, Tekrar Görevine İade Edildi

Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atila Özlük, Samsun 1. İdare Mahkemesi oybirliğiyle vermiş olduğu iptal kararı ile bir kez daha Amasya İli Merzifon İlçesinde ki görevine tekrar iade edildi.

Güncel 17.03.2021, 11:13 17.03.2021, 19:15
Atila Özlük, Tekrar Görevine İade Edildi

Atila ÖZLÜK, görevine iade edildi. Üst üste tayini çıkarılan ve her defasında Mahkeme kararı ile görevine iade edilen Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atila Özlük, Samsun 1. İdare Mahkemesi oybirliğiyle vermiş olduğu iptal kararı ile bir kez daha Amasya İli Merzifon İlçesinde ki görevine iade edildi.

Atila Özlük, 27 yıllık Devlet Memuru hayatı boyunca soruşturmahiç bir  geçirmemiş ve disiplin cezası dahi almadığı,  bilakis yüksek sicil notları aldığı ve örnek projelerin hayata geçirilmesinde öncülük yaptığı öğrenildi. Ayrıca başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür, takdirname ve başarı belgeleri ile taltif edildiği öğrenildi.

Atila Özlük'ün Avukatı Sefer Gök, kapsamhabere yaptığı yaptığı açıklamada, "YÜCE TÜRK MİLLETİ ADINA karar veren mahkemelerimiz, bir süredir Amasya İli Hamamözü İlçesine, İlçe Tarım ve Orman Müdürü olarak Atila Özlük'ün yapılan tayinini iptal etmiş olup, tekrar Amasya-Merzifon İlçesine Müdür olarak atamasının yapılmasına karar vermiştir." dedi.

Avukatı Sefer Gök, müvekkilinin müdürlük sınavında Türkiye 4'üncüsü olarak dereceye girdiğini ve örnek projelerin hayata geçirilmesinde öncülük yaptığını belirtti. Avukat Sefer Gök Müvekkili Özlük ile ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü;

ÖZLÜK, TÜRKİYE'DE İLK PROJELERE İMZA ATTI

Müvekkilim Özlük, daha önce görev yaptığı Kastamonu İli’nin sahil ilçelerinde Kivi Yetiştiriciliğini bölgeye ilk tanıtan ve ilk bahçelerin kurulmasında öncülük eden bir idarecidir. Türkiye’nin ilk vakıf kaynaklı projeleri ile örnek olan, 2005 yılında yine Ayrıca Türkiye’nin ilk Besi Organize Sanayisi olan Suluova Besi Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulmasında, yine 2007 yılından bugün kuraklık tehdidine karşı önemi daha fazla anlaşılan, Suluova ve Merzifon İlçelerinde yaklaşık 150 bin dönüm tarım arazisinin, Arazi Toplulaştırması ve Basınçlı Kapalı Sulama Sistemi Pilot projesi'nin başlatılmasında, etüd çalışmalarının yürütülmesinde ve bunun gibi bir çok güzel projelerin hayata geçmesinde de öncülük etti.

MÜVEKKİLİM HİZMETLERİNE DEVAM EDECEK

Tüm bu başarılı çalışmaları ortadayken son birkaç yıldır adeta mahkeme kararını etkisiz kılma amacıyla mahkeme kararlarının hemen ardından yapılan atamalara karşı Samsun İdare Mahkemesi adeta hukukun olduğunu hatırlatır biçimde dur demiştir. Müvekkilimin son birkaç yıldır muhatap kaldığı hukuksuzluk ile keyfi ve hukuk dışı saiklerle yapılan atamalara rağmen fikri bazda Türk Milletinin faydasına olan yeni proje ve çalışmalarına ve  yeni projeler üretmeye devam edecektir." dedi.

KARAR, MERZİFON KAMUOYUNDA SEVİNÇLE KARŞILANDI

Müvekkilinin, 2015 yılında Türkiye 4. olarak kazandığı idarecilik ünvanı tamamen keyfi ve hukuk dışı biçimde elinden alınmaya çalışıldığına vurgu yapan Av. Gök, "Bu amaçla önce Amasya iline memur olarak ataması yapılan akabinde Batman İlinin Kozluk İlçesine tayini çıkartılan müvekkilim Atila Özlük’ ün, en son Hamamözü İlçesine yapılan atama işlemi de önceki atamalar gibi Mahkeme kararı ile iptal edilmiş ve 25.02.2020 tarihinde Merzifon İlçe Tarım ve Orman Müdürü olarak görevine tekrar başlamıştır. Başarılı çalışmalarıyla tanınan İlçe Tarım ve Orman müdürü Atila ÖZLÜK' ün yeniden görevine dönmesi Merzifon kamuoyunda ve mesai arkadaşlarınca da sevinçle karşılanmıştır." dedi.

HUKUKA UYGUN DAVRANILACAĞINI UMUYORUZ

Atila ÖZLÜK' ün avukatı Sefer Gök, son olarak 3 kez hukuka aykırılığı mahkeme kararı ile tescil edilen bu durum karşısında Tarım ve Orman Bakanlığı'nın bundan sonra yapacağı atamalarda çok daha fazla hukuka uygun davranacağını umduklarını ve beklediklerini ifade ederek şu konuya dikkat çekti;

"Tarım ve Orman Bakanlığında şu anda yönetici atamalarına dair yönetmelik bulunmadığını tüm bu atamaların Bakanlık Olur’u adındaki yarım sayfalık bakanlık oluru adı verilen talimatname ile yapılmaktadır. Umarım sayın Tarım Bakanımız da yönetmeliğin olmadığını, yönetmelik olmadan keyfiliğin alıp başını gideceğini bu yaşanan süreci de dikkate alarak değerlendirecektir." ifadelerini kullanarak, Yönetmelik olmaksızın Tarım Bakanlığı'nın yöneticilerinin atanmasının hukukla bağdaştırılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)