ATO’da Başkanlık için iki aday kıyasıya yarışıyor

Ankara Ticaret Odası için Başkanlık seçiminde kıyasıya mücadele devam ediyor. Bir tarafta Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek diğer tarafta Emine Erdoğan’ın akrabası işadamı Gürsel Baran...

Güncel 03.12.2016, 11:21 03.12.2016, 11:52
ATO’da Başkanlık için iki aday kıyasıya yarışıyor
Ankara Ticaret Odası için başkanlık seçimleri aynı zamanda Ankara'nın kadarini'de belirleyecek. Çok kritik bir seçim olduğu Ankara klislerinde konuşuluyor.

Bir tarafta Emine Erdoğan, diğer tarafta Melih gökçek yarışı gibi değerlendiriliyor. Melih Gökçek, Ankara'da güçlü bir Belediye Başkanı. Emine Erdoğan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi.

Bu seçimler Ankara'nın kaderini belirleyeceği hatırı sayılır siyasetçiler tarafından konuşuluyor.

ATO Başkanlığına aday isimler; Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek ve Emine Erdoğan’ın akrabası işadamı Gürsel Baran oldu. İki aday için 188 meclis üyesinin 09.00’dan saat 14.00’a kadar oylarını kullanması bekleniyor. ATO'ya gelen iki başkan adayı ise seçim öncesinde birbirlerine çiçek vererek, başarılar diledi.

ATO’da bugün 09.00’da başlayan seçimler için yoğun güvenlik önlemleri alındı. ATO giriş ve çıkışlarında polis tarafından kontrol noktaları oluşturulurdu. Kişiler X-Ray cihazlarının ardından üst aramasından geçirildi. ATO’da bulunan kapalı oy verme alanına ise cep telefonu ve ses kayıt cihazı, görüntü kaydedici, fotoğraf makinesi gibi haberleşme sağlamaya olanak veren cihazların sokulması yasaklandı.

Oy kullanmak için ATO’ya gelen ATO Eski Başkanı Salih Bezci ise seçimlerin her iki aday içinde hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Bundan sonra yönetime gelirse gelsin onlara tecrübelerimi ve bilgilerimi aktaracağım” ifadelerini kullandı. Bezci, güvenlik önlemlerine ilişkin ise, daha önce ATO'da bu kadar yoğun güvenlik önleminin alınmadığına dikkat çekti.

 
Yorumlar (0)