Avrasya Ambalaj ve Food-Tech Fuarları Başladı

Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı ve Food-Tech Fuarı, 12 Ekim’de Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Güncel 12.10.2022, 22:11 12.10.2022, 23:34
Avrasya Ambalaj ve Food-Tech Fuarları Başladı

Her yıl ambalaj sektörünün önemli markalarını ve sektör profesyonellerini bir araya getiren, gıda ve gıda dışı tüm endüstrilerin çözüm arayışları için bölgenin önemli buluşma noktası Avrasya Ambalaj İstanbul Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı, 12-15 Ekim tarihleri arasında 27. kez Tüyap İstanbul’da Food-Tech Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Reed Tüyap Fuarcılık A.Ş. ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) iş birliğinde düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı, Tüyap Fuarcılık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir, MAKFED Başkanı Adnan Dalgakıran, PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu ve protokolün katılımı ile 12 Ekim’de gerçekleşen resmi açılış töreniyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. 

Avrasya Ambalaj İstanbul Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarında neler var....

  • Ambalaj ürünleri
  • Tamamlayıcı ambalaj ürünleri
  • Tmbalaj üretimine yönelik ham madde ve ara ürünler
  • Ambalaj sanayiine yönelik hizmetler
  • Ambalaj baskı
  • Oluklu mukavva-karton ambalaj üretim ve konverting teknolojileri
  • Ambalaj makineleri,
  • Ambalaj üretim makineleri
  • Makinelere yönelik yardımcı cihaz, donanım ve sistemler
  • İçecek ve gıda teknolojileri

Ambalaj geri dönüşüm teknolojileri ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren katılımcı firmalar, alıcıları ile buluşmak üzere fuarda yerini aldı.  Fuara ambalaj endüstrisinin her alanından 1100’ün üzerinde yerli ve yabancı firma ve firma temsilcisi katılım gösteriyor.

Reed Tüyap Genel Müdürü Ali Muharremoğlu fuarla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Avrasya Ambalaj Fuarı’na bu yıl da ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de rekor katılımcı ve ziyaretçi sayısına ulaşacağımıza inanıyoruz. İlk defa 2021 yılında fiziksel fuara paralel olarak online iş bağlantısı etkinlikleri gerçekleştirmiştik. Fuar bu sene de hibrit formatta. Fuar katılımcı ve ziyaretçileri, online iş platformu Business Connect Programı üzerinden de iletişim kurabiliyorlar.”  

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir ise “Türkiye ambalajda Avrupa ve Avrasya’nın merkezi konumunda. Sektör, dış ticaret fazlası veren ve cari açığa pozitif katkı yapan bir sektör. Avrasya Ambalaj Fuarı,  ambalaj sektörü için her geçen gün daha önemli hale geliyor. Fuarda geçekleşecek iş birlikleri sayesinde ülkemizin dış ticaret açığının kapanmasına sağladığımız katkının bu sene de artacağına inanıyoruz” şeklinde yorumda bulundu. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)